Він нещодавно трохи зацікавився птахами

Він нещодавно трохи зацікавився птахами. Не з біологічної точки зору, звісно. Усі тварини, як втім і люди, були йому байдужі. Але птахи літали. Йому так відчайдушно хотілося зрозуміти як можуть існувати поруч з ним такі божевільно вільні істоти.

Нарешті сьогодні йому це вдасться. Він сміявся на самоті. Пощастило! Він упіймав ворона. Старого чорного ворона. І приніс сюди. Уява виходила за межі галактик. У нього перехоплювало дух. Ще трохи і він дізнається, що у нього всередині. Він дізнається, з чого складається свобода. Все можна пояснити, будь-чому можна навчитися. Він зрозуміє птахів. Як розуміє, що його замок – це каміння, що життя може легко стати смертю, коли серце перестане битися, або що веселка з’являється після дощу і всі речі мають свою тінь. Він знав багато речей. Дуже багато. Майже все. Але нині збудеться найбільша мрія. Він зрозуміє птахів.  Сьогодні. Щоб стати таким, як вони. Щоб навчитися літати. Ще зовсім трохи. Він ніколи не відчував такої ейфорії! Такого щастя!

Між двома кліпаннями повік минали дні. Тиша перестала бути абсолютною, вона фрагментами руйнувалася від крику наляканого ворона. Ворона, якого душили його руки. Він нахилився над столом у надто великій і темній кімнаті. Де лише одне вікно підтверджувало поки ще існування неба. Мертві очі птаха дивилися на ніж.

Будь-що могло бути під пір’ям і шкірою. Він собі бува годинами, уявляв таємницю птаха. І врешті вирішив, що вони складаються із вітру. Він був майже впевненим, що розріже ворона і забере вітер собі. І це дозволить йому піднятися високо-високо. Щоб бути між хмарами. Щоб бути далеко-далеко, не тут.

Вбивати ворона було дуже легко. Те саме, що нарізати торт.

І коли вже все було в крові, і шматки плоті та органів птаха були розкидані по столу він вперше за все життя заплакав. Ці примітивні тварини! Жодного вітру. Нема бодай промінчика світла. Лише легені, серце, шлунок, кістки… Нема у них ніякої таємниці. Птахи, мабуть, і самі не усвідомлюють свого щастя,

Усе розбивається. Йому ніколи не стати вільним. Ніколи не полетіти.


Він нещодавно трохи зацікавився птахами, але не побачив себе серед них. 


@kylejthompson.tumblr.com

Share:

0 коментарі