Готель Гранд Будапешт: Ілюзія незабутньої витонченості

Готель «Гранд Будапешт» / The Grand Budapest Hotel (2014)
режисер – Вес Андерсен
у ролях – Ральф Файнс, Тоні Револорі, Сірша Ронан, Едрієн Броді, Едвард Нортон, Тільда Свінтон та інші.

Рожевий ляльковий будиночок-готель; смерть однієї 84-річної леді та ціла коробка виправлень до її заповіту;«Хлопчик з яблуком»; низка харизматичних персонажів, потягів, тістечок; цитування поезії; втеча з в’язниці; кіт, якого жбурляють з вікна… У Веса Андерсена знову вийшла ідеальна казка. Сумна, не зважаючи на всю свою комічність…


Фільм «Готель «Гранд Будапешт» починається з письменника, який розповідає про те як створив свою книгу. Вона виявляється історією, яку той почув від найбільш самотнього чоловіка на ймення Зеро, що спершу був звичайним коридорним, а потім отримав у своє володіння цілісінький готель. Стрічку можна переглядати як пригодницьку історію – тут справді вдосталь подій та інтриг. Стрічку можна переглядати як витвір мистецтва – фірмовий стиль Андерсена з кожним новим фільмом стає все більш чарівним. Стрічку можна переглядати і як комедію, і як драму. У будь-якому випадку ви побачите шедевр. 
Життя консьєржа Густава (Ральфа Файнса), який є головним дійовим обличчям спогаду Зеро, при кінці «Готелю…» останній називає «ілюзією незабутньої витонченості». Зеро говорить, що життя  Густава закінчилося ще перед початком. Є у цьому якась невимовна печаль Правда ж? Так наче всі ці казки і не можуть бути правдою. Так наче справжнє життя куди інакше. Без декорацій та правильної композиції, без усіх фільмів головного чарівника епохи. Не даремно ж фоном для «Готелю…» є дві війни. Втім, і вони виглядають несправжніми, наче багато маленьких іграшкових содатиків у великому іграшковому світі. «Готель «Гранд Будапешт» і є таким іграшковим світом. Кращим з усіх можливих. 

Share:

0 коментарі