Чорний лебідь: Добро і зло

Чорний лебідь / Black swan
режисер – Даррен Аранофскі 
у ролях – Наталі Портман, Венсан Кассель, Міла Куніс, Вайнона Райдер

Талановита трупа (припустимо балетна) планує постановку (припустимо «Лебедине озеро») десь нехай у Нью-Йорку. Є маленька добра дівчинка, яка мріє зіграти у ній головну роль. Але хореограф (припустімо його гратиме Венсан Кассель) бачить у ній лише білого лебедя.  Дівчинку звуть Ніна і вона піде на все, щоб бути ідеально красивою, ідеально щирою, ідеально справжньою у ролі чорного лебедя теж. Наталі Портман отримає Оскар за цю роль, «Чорний лебідь» стане одним з найцікавіших фільмів року, про Аранофскі знову заговорять…
Дивитися до кінця, дивитися на титри, а потім на чорний екран… Дивитися. Світова прем’єра «Чорного лебедя» відбулася на Венеціанському міжнародному фестивалі 1 вересня 2010 року, українці побачили фільм лише у березні 2011. У зйомках приймали участь незмінний композитор і незмінний оператор Даррена – Клінт Манселл та Метью Лібатік.  Ми дивимося іншу історію. Проте таку знайому. Всі герої Аранофскі так чи інакше руйнують себе. Кожен по-своєму і з іншої причини.
Чому Ніна? Тому що вона перфекціоністка. Тому що її виховувала мати, мрія якої так і не збулася і яка хоче бачити її втілення у своїй дочці. Тому що у неї є сильна конкурентка. Тому що вона хоче станцювати. Тому що врешті добро – це ніщо інше як нове зло.
Ми не побачимо казку. Та й Ніна вже не принцеса. На головну роль також претендує Лілі (Міла Куніс) – таке собі альтер-его нашої героїні. Треба прокинутися, вийти з дому, одягнути пачку, сховати труп, подивитися в дзеркало і вийти на сцену… Навіть якщо насправді її крила тільки тінь, то хіба вони все одно не справжні? Дзеркало розбите, уламки всередині… Я не хочу знову бачити кінець. Я знаю, як закінчується її історія. Ви – теж.
«Цей фільм міг називатися «Лебедине озеро». Ми взяли за основу казковий сюжет і перенесли балет та  всіх його героїв у наш фільм, дія якого відбувається сьогодні. Вийшло, що ми просто переклали «Лебедине озеро» на сучасний лад.» - розповідав в інтерв’ю режисер. 
У кожній людині живуть обидва лебеді і просто деколи один з них виявляється сильнішим за іншого. Не заважайте рости крилам.

Share:

0 коментарі