Реквієм за мрією: Ідеальні картинки неідеального світу

Реквієм за мрією / Requiem for a Dream
режисер - Даррен Аранофскі
у ролях - Джаред Лето, Дженніфер Коннеллі, Марлон Веянс, Еллен Берстін

Summer
Самотня жінка, яка живе спогадами про минуле, розмовляє з своїм мертвим чоловіком та пробачає сину ще одну крадіжку власного телевізора (бо ж він - це усе, що у неї є), В один аж ніяк не прекрасний день Сара Гольдфарб відповідає на телефонний дзвінок - її запрошують на телебачення. Вона дістає з шафи червону сукню, яку одягала на випускний вечір сина, і уявляє себе такою щасливою, як колись. Сара мріє потрапити на телебачення. Сукня замала. Просто сукня на неї замала. Півгрейпфрута, яйце і кава на сніданок. А потім - Purple in the morning, blue in the afternoon, orange in the evening. Just like that; one, two, three, four. У її житті просто тепер є сенс. Її син Гаррі, його подруга Меріон та друг Тайрон. Усі троє вживають наркотики. Починають - якщо точніше… Вони планують зробити на цьому бізнес. Меріон малює ескізи одягу і Гаррі обіцяє їй, що вони неодмінно відкриють її магазин. Вони люблять один одного. Люблять понад усе на світі - You are beautiful. You are the most beautiful girl in the world. You are my dream. Тайрон бачить себе зовсім маленьким та те, як він обіцяє мамі, що досягне всього-всього.
Fall
Але все ламається. Все йде просто не так, як вони хотіли би цього. Тому Гаррі повертається від мами плачучи, йому нестерпно боляче бачити її залежною від пігулок для схуднення та від своєї нав’язливої думки про популярність. Тому віддаючи останні гроші за викуп Тайрона з тюрми Меріон та Гаррі залишаються ні з чим. Тому Меріон і дістає їх так. You do not know what I am going to have do to get it.

Winter
Яка вона прекрасна у червоній сукні. Гаррі приїде завтра. Все буде добре. Мама може пишатися Тайроном. Все буде добре.
In the end it’s all nice?
Ні. Насправді ні.
Ці люди виглядали би такими щасливими. У спогадах, фотографіях та планах. Але вони не були такими.

"Реквієм за мрією" - мій улюблений фільм. Нічого сильнішого я не бачила ніколи. Геніальний режисер (він же один з гостей на вечірці у Великого Тіма) та геніальний письменник (він же обиратиме придатних для роботи наркоманів. - Can you hear me? Can you see me?). Неперевершений акторський дует Джерарда Лето та Дженніфер Коннеллі; музика написана Клінтом Менселом. Після першого перегляду я не могла заспокоїтися кілька днів - у мене була істерика, у мене була депресія. І насправді - кожен раз переживати цю історію знову мені так само важко. Я ніколи не вмітиму стримувати сліз. Просто через те, що кожен з них заслуговував жити своєю мрією. Просто тому, що ідеальні картинки залишилися тільки ідеальними картинками. Просто тому, що це неідеальний світ. 


Share:

0 коментарі