Чоловік з сфінксом і без сфінкса

Спершу до приміщення зайшов сфінкс, а потім чоловік. Останній тримав надзвичайне створіння на довгому синьому повідку, який нагадував разом узяті орбіти всіх невідкритих планет. Чоловік дістав щоденник та поглянув ще раз на єдиний запис там – 18.12. Потім він зиркнув на іграшковий годинник дівчинки, що сиділа з самого краю на м’якому дивані-драконі, та зрозумів, що до назначеного часу доведеться зачекати ще 4 хвилини.

«Сідайте поруч.» - люб’язно запропонувала дівчинка. «Я краще постою.» - відповів чоловік, відсахнувшись від дитини, у якої на місці очей було дві прірви. «Правильно, вельмишановний. Не наближайтеся до неї, бо впадете, а потім загубите сни.» - порадив рудий хлопець з капелюхом і мертвим птахом у руці. «Десь я вже його зустрічав.» - подумав чоловік з сфінксом. «Ми всі були тут вже й минулої суботи.» - підказала йому жінка, яка нагадувала квітку. «І в суботу перед минулою суботою.» - підтвердила квітка, яка нагадувала жінку.

«Відгадай загадку: де ти?» - повторював увесь час сфінкс. Ніхто не звертав на нього уваги, тому той пішов розмовляти з диваном-драконом. Дракон-диван мав поламані крила. Як тільки крила заживуть, він полетить далеко-далеко.

«Як тебе звуть?» - запитав один близнюк іншого. «Так само, як і тебе.» - відповів йому хтось з дзеркала навпроти. «Ми ж побили всі дзеркала.» - нічого не розуміла сова. «А ти що тут забула?» - засміялася дівчинка з прірвами замість очей. «Я теж колись була людиною.» - образилася сова. «Ми пам’ятаємо ті часи.»  - підтвердили жінка-квітка і квітка-жінка.  Всі двадцять два годинники у просторій кімнаті зупинилися. Рибки померли одночасно і тепер плавали животиками догори, без душ і без відповідей. «Вони точно все знали.» - чомусь вирішив сфінкс, який перемотував своєму другу дракону крила. «Ще трохи і я зможу літати.» - радів той. Квітка-жінка і Жінка-квітка захотіли пити, їм довелося взяти воду у акваріумі з мертвими рибками. «А коли ваша пташка перестала дихати?» - поцікавилися близнюки у рудого хлопця. «Я накажу і птах дихатиме знову.» - пихато відказав їм той. «Ну то накажіть!» - прокричали хором близнюки, двоє у кімнаті і двоє у дзеркалі. Рудий хлопець сказав птахові дихати і той почав дихати.

Двері різко відчинилися. Всі завмерли і почали нагадувати дивні фігури. Чоловік з сфінксом перетворився на чоловіка без сфінкса, дівчинка з прірвами замість очей – на склянку з лимонадом, рудий хлопець з капелюхом і живим птахом у руці – на недочитану книгу, жінка-квітка і квітка-жінка – на квітку, диван-дракон – на звичайний диван, близнюки – на дві тріщини на дзеркалі, сова – на папугу, мертві рибки – на живих рибок. Іграшковий годинник дівчинки показував 18.12. Чоловік з сфінксом рушив до дверей та зайшов до кабінету психіатра. 


@moonassi.com.

Share:

0 коментарі