Inspiration of the week #2

Ми знаємо більше аніж ті, хто жив у минулому столітті, у минулому житті, або на минулій планеті. Найкраще писав про це Ісаак Ньютон: "Якщо я й бачив далі від інших, то через те, що стояв на плечах гігантів." Цього тижня я зустріла чимало гігантів. 
Тому що Форум видавців. 

Я йшла їхніми слідами, але тільки для того, щоб продовжувати свій шлях. 

Подія тижня
Форум видавців у Львові (11-14 вересня). 

Абсолютно незвичайний Еміль Хьорвар Петерсен з Ісландії та його історії про лисів (один з них точно сидів під яблунею, коли до нього підійшов і привітався Маленький принц).
Печаль маленької пустельної лисиці:
З вух моїх
випадають піщинки
коли затихаю
коли наслухаю шум
Сергій Жадан і його вірші про головне.
- Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?
- Ми, капелане, мешканці міста, якого немає.
Прийшли сюди, принесли покору і втому.
Передай своїм, що стріляти більше немає по кому...

 Лев Рубінштейн 
За видимою простотою мови та фраз якось різко чуєш одну метафору, навіть півслова, і це розриває на шматки. Він для мене відкриття.
Скажите, а скелеты писателей у вас есть?Картинка тижня
Будинок, у якому я хотіла би жити. Сам дім, звісно, має виглядати трохи по-іншому. Тут головне розташування. Тут головне океан. А океан мав би бути Тихим. Проект австралійської студії Modscape

Кіно тижня
Сильно, жорстоко, красиво, сумно, страшно, геніально, боляче, самотньо... "Плем'я" Мирослава Слабошпицького. 


Пісня тижня 
Альбом Сергія Жадана і "Собак в космосі" - "Бийся за неї". Бо це Жадан. І він взагалі не вміє робити щось погано. 

Цитата тижня
"Поезія завжди написана на чужій мові, навіть тоді коли написана на своїй." (Лев Рубінштейн). І це стосується не тільки поезії, чи прози, чи взагалі літератури, а й кожного слова кожної людини зокрема, правда? 

Книга тижня
Не книга, а книги, бо вони ще чекають своєї черги на прочитання і на осмислення. Отож, куплені на цьогорічному Форумі: "Бойня номер п'ять" Курта Воннеґута та "Рецепти мумі-мами" (жінка, яка продавала у "Видавництві старого лева", дуже здивувалася, коли я попросила у неї ці дві книги і сказала, що ще не бачила такого поєднання), "Мрець у бункері" Мартіна Поллака, "Лисиця" Еміля Хьорвара Петерсена, "Фантастичні звірі і де їх шукати" Джоан Ролінґ та "Сонет 66" Льва Рубінштейна. 


Share:

0 коментарі