Inspiration of the week #10

Я постійно повертаюся до думки про відносність (привіт, Альберте, як ти там поживаєш?). Про те, що не існує нічого абсолютно злого, чи абсолютно красивого, чи абсолютно беззмістовного. Про те, що лише наш вибір формує наш світ. Я знайшла ці милі печивка з передбаченнями. І вони таки говорять правду. 


Картинка тижня

Німецький ілюстратор Simon Prades  малює осінь, хаос, людей, ліси і, звісно, смерть. Думаю він теж деколи бачить монстрів. Кіно тижня

Про Кубрика розповідати ще рано (мені ще залишилася, мабуть, половина його фільмів), остання серія 8 сезону "Доктора Хто" теж заслуговує на окремий пост, тому я просто покажу незвичайну рекламу ляльки Барбі, яка на мене справила враження. Все так у стилі Орвелла (який, до речі, теж не покидав мене цього тижня). Компанія GoldieBox вирішила довести, що насправді можна бути тим, ким ти захочеш. Пісня тижня

Цього тижня кліп і пісня до мурашок. Українка Ліка Бугаєва і її однойменний інді-гурт презентували відео на композицію "Fly Away". "Для мене це ода самотності, в якій ми, на жаль, часто перебуваємо" - описала свою роботу сама співачка. Пісню супроводжує мова жестів і все це дуже і дуже красиво.


Цитата тижня

"Це все не моя вина. Це зробив чарівник. Спочатку ми були птахами, а потім островом. До цього я був генералом, а тепер риба. Ура чарівникам!" (з фільму Стенлі Кубрика "Страх і бажання"). Могло би звучати як маніфест буддизму, але, на жаль, у стрічці героям йшлося зовсім про інше.

Книга тижня

Книга Джорджа Орвелла "Так буде фікус" розповідає про письменника-невдаху, який не хоче влаштовуватися на престижну роботу, жити як інші та грати за правилами світу, в якому головними є гроші. Обійдемося без спойлерів. Роман дуже і дуже хороший. Втім, щось мені видається, що фікуси не мають перемагати людей. Але це радше абстракція. Гордон Комсток програв від самого початку. Адже скільки би він не наголошував, що гроші для нього нічого не означають, думав він постійно про них, а не про свої вірші. Мені одразу пригадалася подібна історія з іншим фіналом - "Голод" Кнута Гамсуна - яка не викликає такої жалості , як соціально-критичний роман Орвелла. Сам письменник, до речі, казав, що це одна з двох книг, яких він соромиться. Писав він "Так буде фікус", бо йому потрібні були гроші. Ох, яка іронія.


Share:

0 коментарі