Юність: Момент - це завжди тепер

Юність / Boyhood
режисер - Річард Лінклейтер
у ролях - Еллар Колтрейн, Патриція Аркетт, Лорелей Лінклейтер, Ітан Гоук 

Я думаю, що кіно має бути саме таким. Максимально справжнім. Максимально щирим. Без зайвих декорацій. Без зайвого шуму. Щоб чути було каміння. Щоб чути було тишу і шурхотіння сторінок календаря. "Юність" особлива стрічка. Особлива, бо героєм такого ж фільму є кожен з нас. Бо цей фільм називається життя. 


Лінклейтер почав знімати "Юність" у 2002 році. За 2 години 45 хвилин екранного часу ми бачимо дванадцять років зростання головних героїв. Плин їхніх років і плин їхніх слів. 

Ми бачимо тата, який поїхав на Аляску "дресирувати білих ведмедів", а потім повернувся і сказав, що жодних білих ведмедів не бачив, але бачив одного бурого; тата, який пише пісні і робить такий зефір, який би підійшов для реклами. Маму, що виходить один раз невдало заміж, потім інший, повертається до коледжу і стає викладачем психології. Дівчинку Саманту, яка підспівує Брітні Спірс, фарбує волосся у різні кольори. І, звісно, хлопчика Мейсона, що гострить каміння для своєї колекції, малює всю родину блакитним кольором, читає Воннеґута та любить фотографувати. 


- У чому сенс всього?
- Ніхто не знає. Просто ми крутимося. 

Якщо якась фраза і може пояснити цей фільм, то, напевно, ця. Звичайна цінність миттєвостей, краса простих речей... 

Момент - це константа. Момент - це завжди тепер. 

Share:

0 коментарі