За 3 хвилини північ, Або чому ми не помремо ніколи

У 1947 році було запущено проект, який мав би врятувати Землю. Але, як бачите, не врятував. Це був годинник, який відраховує час до півночі, час до Кінця всього, до Кінця часу, до Кінця світу... 

Годинник переводили вперед, коли планета була в небезпеці, і переводили назад, коли ми починали жити краще. 2 хвилини відділяли нас від смерті у 1953 році (випробування водневої бомби) і аж 17 хвилин у 1991 році, коли розпався Радянський союз, тим самим поклавши кінець Холодній війні. 

Тепер знову час звірити годинники. Я вам кажу, що за 3 хвилини ми всі помремо. Чому вам не страшно? 


23:57 - констатували нещодавно час на Годиннику Судного дня, Годиннику Апокаліпсису експерти "Bulletin of the Atomic Scientists". На 2 хвилини порівняно з попередньою позначкою годинник перевели "внаслідок недостачі світових політичних протидій глобальній зміні клімату та розповсюдженню ядерної зброї". 

Нам залишилося всього 3 хвилини. Чому вам не страшно? 

Справа у тому, що смерті не існує поки існуємо ми. А коли не існує нас, то смерть теж перестає бути реальною, бо переходить в якийсь абсолютно інший вимір з абсолютно іншими законами. Якщо годинники переживають своїх годинникарів і коліщатка крутяться безкінечно, то і цей годинник не зупиниться для нас ніколи. 

Шкода тільки, що внутрішнє усвідомлення того, що смерті немає, приводить до тотожної Достоєвському фразі ("Якщо Бога немає, то все дозволено"). Шкода тільки, що через це ця планета приречена. Добре тільки, що через це у цієї планети є надія. Адже всі годинники належать нам. 

Share:

0 коментарі