Бьордмен: І знаєш що? Ти маєш рацію

Бьордмен / Birdman
режисер - Алехандро Гонсалес Іньярріту
у ролях - Майкл Кітон, Едвард Нортон, Емма Стоун, Наомі Воттс та інші

За такий фільм Іньярріту можна пробачити 4 роки мовчання, та йому навіть кілька вбивств можна було пробачити... але все по порядку... Отож, "Бьордмен" - геніальне кіно. 

Отож... З іншого боку дзеркала на нас дивиться Людина-птах, він говорить з нами, він привид нашого тріумфу, він той, хто доводить нам, що ми ще чогось варті. Ми - колишня зірка кіно, нас звуть Рігган Томпсон (Майкл Кітон), і зараз ми поставимо театральну п'єсу, про яку напишуть на першій сторінці "Times". Бо "Ми не мертві". 


Театральна постановка має повернути головному герою славу. Втім, у нього не вірить практично ніхто. Продюсера цікавлять гроші, критик впевнений, що Томпсон зірка, а не актор, а на сцені куди краще виглядає виконавець ролі другого плану Майк Шінер (так, Едвард Нортон завжди такий неймовірний. Так, це моя любов назавжди). І що потрібно зробити, аби аплодисменти не стихали? Правильно - не зіграти, а прожити.  

"Ти з тих, хто взагалі не існує. Ти все це робиш, бо до смерті боїшся, як і всі ми, що ти ніхто. І знаєш що? Ти маєш рацію." 


Цей монолог належить донці Томпсона - дівчині Сем (Емма Стоун), яка сидить часто звісивши ноги над порожнечею (тобто вулицею Нью-Йорка) і думає про те, як тато їй казав, що вона особлива. Дівчині Сем, яка втікає за допомогою наркотиків і алкоголю у світ, де вона би в це повірила. 


Підзаголовок стрічки - "Неочікувана сила невігластва". 

Яскравість персонажів і відмінний акторський склад - річ, про яку варто говорити на початку. Окрім того, на роль оператора обрали одного з кращих (а це ще й як помітно. Просто карколомні кадри, які тягнуться безкінечно) Еммануеля Любецкі (який раніше зняв "Гравітацію"). Поєднання комедії і драми теж напрочуд вдале. Я могла би насправді хвалити  абсолютно все, починаючи з напису на дзеркалі і закінчуючи відповіддю героя Нортона на питання критика, чи він не боїться, що вона напише про нього погану рецензію ("Звісно напишете, коли я погано зіграю") , втім швидше буде сказати - у "Бьордмена" немає жодного мінусу. 

Отож, "Як ми тут опинилися?"... Отож, вікно вже відчинено. 

Share:

0 коментарі