Inspiration of the week #34

За два тижні, видається, я прожила два роки. Абсолютно дивне відчуття (чи не відчуття). Кращі експозиції з Венеції, фільм та кліп з Семінару творчої молоді, постановка Кафки, цитата Вакарчука і книга, яку краще не читати. 

Картинка тижня

Венеціанське  бієнале - один з головних мистецьких форумів світу. Цьогоріч виставка триватиме з 9 травня до 22 листопада. Свої роботи підготували 136 художників з 55 країн світу. 

Свого "Золотого лева" я би, мабуть, вручила тисячі ключів з японського павільйону. Здається, вони зараз почнуть рухатися і потрібно буде спіймати єдиний і правильний. 


Безіменна картина австралійки Фіони Хол - мій фаворит №2. 


Проект України у Венеції називається "Надія" - це великий скляний куб. "Український павільйон - уособлення нової прозорої України, яка відкривається всьому світу. На тлі недавніх історичних подій і всупереч нинішньому збройного конфлікту в країні, цим виставковим проектом молоде покоління художників України проголошує віру в майбутнє своєї держави." - прокоментував проект PinchukArtCentre. 

Про Україну на Венеціанському бієнале, до речі, дуже гарно написав Сергій Жадан. 


"Золотого лева" за кращу експозицію цьогоріч отримала Вірменія. 100-річчя геноциду їхнього народу зробило проект актуальним та гострим. 


Ще один "Золотий лев" дістався американці Адріан Пайпер. У її експозиції на шкільних дошках написано твердження, з якими потрібно погодитися, уклавши таким чином договір з самим собою. 


Робота італійця Міммо Паладіно.


Інсталяція бразильського художника Антоніо Мануеля про майбутні світи. 


"Наш продукт",  Памела Розенкранц (Швейцарія)


Так виглядає польський проект:


Робота німкені Катаріни Гроссе:


Теж Німеччина:


Кіно тижня

Кіно, яке знімали ми. На Семінарі творчої молоді нас поділили на команди-факультети (червоні, сині та зелені). Кожна команда мала зняти фільм, представити волонтерський проект, перформанс та журналістський матеріал. 

Нам випала книга Миколи Хвильового. З його новели "Дорога й ластівка" у нас вийшов суцільний арт-хаус. І хоч у сценарії, на розкадровках та у мене в голові все виглядало краще, аніж в результаті, втім, досвід та враження неймовірні. 


Пісня тижня

Нові кліпи Мерліна МенсонаThree Days Grace чи Sóley могли би стати моїми піснями тижня, якби не ролик, що був знятий на Семінарі. 

Музику до вірша Євгена Плужника "Учора над містом летіли гуси" написав Томаш Деяк. Співає Оксана Гаджій. Ми просто сидимо на сходах. 

Отож, "дівчинко тиха, на мрії хвора"... 


Цитата тижня

Цього тижня день народження святкував Святослав Вакарчук і, коли я обирала цитати для матеріалу про нього на "Більше", то, напевно, головними були ці слова:

"Те, що з нами відбувається - справа наших рук... або нашої бездіяльності."

Книга тижня


Хтось прочитав одну дуже шкідливу книгу. Книгу, яка може бути як викликом, так і підтвердженням того, що писати не має сенсу. У "Герої з тисячею облич" Джозеф Кемпбелл розповідає про те, як однакові образи персонажів та сюжети використовуються від міфів до сьогодення. Він розкладає все по поличках. Малює схему. Я дуже хочу йому заперечити. Я дуже хочу вигадати щось нове. І це страшно. 

Враження тижня

Семінар творчої молоді від "Смолоскипа" і Київ


*
Львівський драматичний театр імені Лесі Українки знову відкрив камерну сцену постановкою "Перевтілення" ("Перетворення") Франца Кафки. 

Цікава інтерпретація без жодного слова, червона сукня сестри, синя кімната і "чорний чоловік"... я аплодувала за себе і за свого друга Франца. 

*

Share:

0 коментарі