Невидимий монтаж: 10 уроків ессенціалізму від Грега МакКеона

"Я беру камінь і позбуваюся всього зайвого" (Мікеланджело Буонарроті)
Грег МакКеон порівнює ессенціаліста з хорошим монтажером. Вони обоє вирізають всі непотрібні сцени, діалоги та події, аби зробити фільм красивим і вічним. 

"Ессенціалізм" Грега МакКеона - дуже важлива книга. Він слушно сказав, що коли ви зрозумієте всі ідеї цієї течії, то вони змінять вас. Читаючи МакКеона, я або погоджувалася з кожним словом, або розуміла, що давно роблю так. 


Менше, але краще

Напевно, найбільш правильна (і найбільш ессенціалістська теж) рецензія і обмежилася цими словами. Суть у тому, аби не намагатися зробити все (і розуміти, що всього ми зробити не можемо), обирати лише по-справжньому важливе.

Я обираю 

Ессенціаліст не говорить завжди "так". Він куди частіше говорить "ні". Не погоджується на всі пропозиції, навіть на дуже хороші пропозиції. Тільки на найкращі. Вивчає кожну альтернативу і робить вибір. Вибір - це дія. Радикальні критерії і твердість. Правило 90% (тільки те, що влаштовує на 90-100% заслуговує на вибір). 

Пріоритет 

А не "пріоритети", бо це слово має вживатися в однині. 

Свобода

У тому, аби відмовитися практично від всього (Майже як у Магатми Ганді: "Зменшити себе до нуля", або Генрі Девіда Торо: "Вірити у порожнечу"). Не залежати від речей, від будь-якої власності. Встановлення власних меж - це теж свобода. У тому, аби знати те, чого ніколи не повинно бути у житті. 


Практично ніщо не має значення 

Неессенціаліст думає, що майже все важливе. Ессенціаліст думає, що майже все неважливе. 

Суть усіх речей

Потрібно бачити загальну картину, закономірність, причини, відповідати на питання (Чому?, Де? Хто?, Що?). МакКеон пише, що потрібно бути "журналістом свого життя". Вести щоденник і розуміти те, що навколо. 

Абсолютна ясність 

"Якщо би я міг досягти досконалості у чомусь одному, то що би це було?" - відповідь на це питання і має встановити вектор. 

Потік

Геніальність у буденності. Достатній сон. Відпочинок. Створення чіткого розпорядку. Хороші звички. 

Присутність 

Життя відбувається тільки тепер. Тому неважливо минуле і майбутнє. Є зараз. І зараз має бути прекрасним. 

Бути 

І жити тим життям, яке справді має сенс. 

Photos via Pinterest

Share:

0 коментарі