Inspiration of the week #53

Привіт, остання неділя вересня. Привіт, дівчинка з птахами; закохані з потяга, який от-от прибуде у Париж; щасливі люди, люди, що загубилися у часі, а ще люди, які могли би бути нами. Перед тим як почати жити знову, потрібно перестати жити?

Картинка тижня

Французька ілюстраторка коміксів та дитячих книг Amélie Fléchais малює такі казки, які я люблю. Кіно тижня

"Перед сходом сонця", "Перед заходом сонця" та "Перед північчю" Річарда Лінклейтера - одна з найбільш романтичних та красивих історій кохання, які я бачила у кінематографі. Джессі (Ітан Гоук) та Селін (Жюлі Дельпі) зустрічаються у потязі. Селін повертається від бабусі до Парижа, Джессі має виходити у Відні. Він пропонує їй вийти разом з ним і провести час перед сходом сонця разом. Джессі та Селін гуляють і розмовляють про стільки найважливіших речей. Їхня друга зустріч відбудеться у Парижі та теж буде обмежена часом. "Перед північчю" герої будуть у Греції. 


Річард Лінклейтер колись теж зустрів прекрасну жінку Емі. Вони провели ніч у Філадельфії, а потім загубили один одного. Між зйомками "Перед заходом сонця" та "Перед північчю" режисер дізнався, що Емі померла. Останній фільм він присвятив їй. 

"Любити когось і відчувати, що люблять тебе, - багато для мене означає. Втім, хіба все, що ми робимо у житті, не для того, аби нас любили трохи сильніше?"

"Любов мені видається спробою двох людей заховатися, коли вони не можуть залишатися самотніми."


Пісня тижня

"Океан Ельзи" зняли красивий кліп на пісню "Життя починається знов". Красивий кліп з красивими людьми, який нагадує те, чого не можна забувати. Нагадує, що щастя має бути у нас і має бути нами.

Святослав Вакарчук розповів, що порівняв людей старшого віку у нас та закордоном, українці завжди виглядають більш пригніченими, хоч, наприклад, жителі Індії, які живуть у гірших умовах, є щасливішими. "Отже, справа не стільки і не тільки в добробуті, матеріальному забезпечені, а в більш відкритому, щирому ставленні до життя, а також у таких базових цінностях, як особиста внутрішня свобода і взаємоповага незалежно від віку, статусу та поглядів. Цим нашим відео хотілось показати, що незалежно від того, як складаються обставини - у кожного особисто, у суспільстві в цілому, - є привід над чим задуматись, що згадати, проаналізувати та не має жодного приводу нічого не робити. Адже, на мою думку, щасливими стають ті, хто за жодних обставин не опускає руки." - дуже правильно говорить лідер гурту "Океан Ельзи". 


Підопічна Святослава Вакарчука Христина Соловій випустила альбом "Жива вода". Мені видається, що "Синю пісню" з нього, я можу слухати безкінечно (до речі, тільки ця композиція і "Тримай" - авторські, решта - лемківські народні пісні. А нам був потрібен такий фолк і така музика.)


Цитата тижня

"Якщо у світі і є магія, то вона не у тобі і не у мені, а між нами... у спробі зрозуміти один одного і відчути один одного..." (з фільму "Перед заходом сонця") 

*

"Час - ілюзія, його перебіг у формах причинності і послідовності - лише сприйняття наших органів чуття, особливим чином побудованих, істинне ж буття речей - це нерухоме "тепер"." (Томас Манн "Зачарована гора")

Книга тижня

"Зачарована гора" Томаса Манна - історія про абсолютно посереднього і нічим не особливого героя (як не втомлюється нагадувати автор). Про героя, якого ми покинемо у найважливіший момент. Покинемо на самого себе. Про "важке дитя цього життя". Про дитя часу, як мені видається.

Ганс Касторп приїздить навідати двоюрідного брата у санаторії для хворих на туберкульоз. Там він залишається на куди довше, аніж очікував. Ганс опиняється відірваним від реальності, від днів-місяців-пір року, від всього світу. Він дотримується розпорядку, міряє температуру і багато розмовляє з іншими мешканцями "зачарованої гори". Він слухає Сеттембріні, слухає Нафту, віддає олівець мадам Шоші і вирішує, що антонімом до смерті є любов.

"Час - не щось таке, що показують вокзальні годинники, де велика стрілка ривком відзначає відразу минулі п'ять хвилин, а скоріше таке, як на крихітних годинничках, коли рух стрілки залишається невловимим, або таке, коли незримо для очей росте трава, хоча потай вона все ж виростає, і в один прекрасний день це стає абсолютно очевидним."

Share:

0 коментарі