Плоть і кістки: Скло у пуантах

Плоть і кістки / Flesh and Bone
автор - Мойра Воллі Беккетт
у ролях - Сара Хей, Бен Деніалс, Ірина Дворовенко, Деймон Херріман, Джош Хелман, Рейчел Даян Вайнер 

Я люблю все пов'язане з балетом, тому "Плоть і кістки" були у моєму списку очікування давно. От тільки танець у цьому серіалі виявився простою декорацією. Красивою оболонкою для всього зла, ненависті, пристрасті, жорстокості та страху, який ховається всередині. Тому "Плоть і кістки" - розповідь не про балет, а про те, що відбувається за його кулісами. Надто гіперболізована розповідь, втім, до неможливості сильна. 


Налякана дівчинка Клер (Сара Хей) втікає з дому, аби здійснити свою мрію і стати балериною - так могла би починатися казка. І, звісно, починається. От тільки, як правильно скаже бездомний Ромео, вже в кінці серіалу: казка правильна, а от ролі переплутані. Практично кожен герой рано чи пізно виявляється зламаним, хворим, не таким, як мав би бути... Вони всі видаються мені вивернутими назовні. Так наче кожна кістка і справді проривається крізь плоть. 

"Я отримала все, про що мріяла, але я не вірю у це, розумієш?" 

Біль є чи не головним героєм цієї історії. Тільки долаючи його і можуть жити далі Клер, яка намагається забути минуле; її брат Браян, який це ж майбутнє намагається повернути; Ромео, який бачить все і не може це все описати; прима Кіра, що не одягає пуанти без ще однієї дози, бо просто не може вже танцювати сама; Мія, яка так довго займалася балетом заради матері, що тепер не знає, хто вона; Пол, якого не влаштовує жоден рух, окрім ідеального і жоден чоловік, окрім того, який ним захоплюється до останнього; Дафна, яка з усієї сили намагається бути сильною, тому роздягається щовечора... Перед виступом, виступом про який Клер мріяла все життя... цей біль вона залишить позаду. Вона вийме його разом зі склом з своїх пуантів. І буде неперевершеною. "- Розкажи... Розкажи мені, що ти відчуваєш?
- Ні."

"Плоть і кістки" - серіал, до якого можна відчувати як відразу, так і захоплення. Мені ближчий другий варіант. Окремими плюсами є саундтрек (Karen O - Obsession)  та зйомки, зокрема заставка. Професійні танцюристи, які грають тут, теж змушують повірити. 

Напевно, єдиним світлим персонажем, героєм, який не має стільки порожнечі всередині, як інші, стала для мене Тоні Канава, яка була у серіалі запрошеним хореографом для балетної постановки Клер. Її погляд на танець близький мені. І я хочу танцювати саме так. 

Share:

0 коментарі