Маленький принц: Після казки

Маленький принц / The Little Prince
режисер - Марк Осборн

У мене немає дорожчої, кращої та ріднішої історії, аніж історія про Маленького принца. Я вже десятки разів по колу слухала саундтреки і чекала на цю екранізацію з тієї миті, як про неї дізналася. Я уявляла кожен кадр, всіх своїх улюблених героїв і, звісно, Його. Я обожнювала цей мультфільм ще задовго до того, як зайшла у кінозал. 


Втім, дивитися нового "Маленького принца" можна двома різними способами. І кожен з них диктує абсолютно інше сприйняття. Перший - бачити все на екрані як самостійний мультфільм з самостійною історією. Другий - відштовхуватися від оригіналу Антуана де Сент-Екзюпері. Я обрала перший варіант і розповім чому. 


Справжній Маленький принц ніколи би не виріс таким, як тут. Справжній Маленький принц знав, чому він рушає за перелітними птахами - аби знайти друзів. В історії справжнього Маленького принца неможливо не згадати Ліхтарника, бо він єдиний серед інших міг стати для нього другом. Це тільки перші (і головні, як мені видається) неточності у сюжеті мультфільму. Дещо незрозумілими є й моменти, які, видається, створювалися суто для комічності - наприклад, коли дівчинка кидає у чоловіка більярдною кулею, або взагалі влучає чимось у голову Маленькому принцу. Та й цей веселий стариган мені чомусь абсолютно не нагадує Антуана де Сент-Екзюпері. Справжній Маленький принц би не виріс. А тут він виростає. Тут ми маємо справу не з казкою, а з тим, що сталося після казки. А стався поламаний літак, який не може злетіти. Давня історія про хлопчика з золотим волоссям; троянду, яку він кохає, і лиса, якого він приручив... Історія, в яку ніхто не вірив. Допоки не з'являється одна дівчинка. Мені видається, що у цій дівчинці стільки людей у всьому світі можуть побачити себе. Адже Маленький принц змінив і їхнє (наше) життя. 

Скільки ж тут зірок, краси і натхнення. У книзі Екзюпері та у мультфільмі Осборна. 

Мабуть, зайве говорити, що кожен кадр - безкінечне естетичне задоволення і що, певна річ, це найкраща анімація 2015 року. 

Share:

0 коментарі