Про книги, які я обов'язково прочитаю

Мені подобаються довгі книжкові ряди. Подобаються товсті томи з сотнями і тисячами сторінок, де маленькими літерами можна прочитати цілий світ. Подобаються бібліотеки. Подобається розставляти вдома книги за алфавітом, за авторами, за роком виходу, за кольором палітурки... Мені просто подобаються книги. Я би хотіла щиро сказати, що кожен текст вартий того, аби я його читала. Втім, життя занадто коротке для всього написаного досі і того, що пишуть прямо зараз. Тому я, на жаль (на щастя?), маю обирати...

У двох прекрасних блогах ("книгачай", "Етажерка") я побачила списки типів книг, які точно прочитають їхні авторки. Мені подобаються рейтинги, тому я не стрималася і теж склала такий собі.

кадр з фільму "Виживуть тільки коханці"
Отож, я обов'язково читатиму: 

Улюблених авторів
Дивно, як книги відкриваються абсолютно по-новому, коли ти їх читаєш вдруге, втретє, читаєш через кілька років... Я готова безкінечно перечитувати Кафку, Чорана, Беккета, Камю, братів Грімм, "Маленького принца", "Алісу в Країні чудес"... Добре, що є автори, які, я сподіваюся, ще напишуть для мене щось нове. 

Нобелівських лауреатів
У книзі "Навіщо ми пишемо?" була чудова порада про те, що читати потрібно тих авторів, рівня яких ти хочеш досягти. Зізнаюся, близько двох років тому я вирішила, що читатиму всіх нобелівських лауреатів по черзі, саме тому. Зараз у мене позаду 30 письменників, а попереду куди більше.

Казки
Дуже-дуже хочеться знати, що в кінці все буде чудово.

Екзистенціалізм 
Пам'ятаю, як здивувалася продавчиня на позаминулому Форумі видавців, коли я купила одночасно книжку про мумі-тролів і "Бойню номер п'ять". Втім, я не бачу абсолютно нічого дивного у тому, аби любити однаково тексти про смерть і декаданс та історії про принцес і магію.

Книги про космос, фізику і балет
Мені подобається уявляти себе астрономом, подобається уявляти себе балериною, подобається думати, що я могла би полетіти на Марс, чи на Місяць, або чому б і не на Плутон? Подобається уявляти себе на місці Хокінга і міркувати над Теорією всього. Відкривати подумки нові зорі. Тому й будь-яка книга на ці теми - практично безпрограшний варіант.

Цитати
Трапляється, що я готова читати книгу через одну випадкову фразу, або навіть три слова, які чомусь запали мені в душу. Мені хочеться знайти цитату в тексті і зрозуміти, як письменнику вдалося помістити у свій твір щось настільки досконало сказане.

Будь-яку інша книгу, в якій я побачу щось своє. 

Share:

0 коментарі