Надновий заповіт: Донька бога і її шість апостолів

Надновий заповіт Le tout nouveau testament
режисер - Жако ван Дормель
у ролях - Пілі Груан, Бенуа Пульворд, Йоланда Моро, Серж Ларівьє, Кетрін Денев, Франсуа Дамьєн, Лаура Верлінден та інші.

Абсолютно божевільний фільм від автора "Містера Ніхто" - ще одна казка, сміливе трактування історії бога та іронічний погляд на релігію загалом. Гіпотетичний світ, де Ісус, він же Джей Сі, вдає статуетку у власному домі, а його мама стирає з нього пил. Світ, де бог є і він живе у Брюсселі. Щоправда, цей бог зовсім не добрий. Людей він створив, бо йому було нудно. Та й страждати він їх змушує, аби трохи розважитися. Бог вигадав "закони всесвітньої фігні" (наприклад, про те, що сусідня черга завжди швидша, бутерброд падає варенням вниз, а посуд розбивається одразу ж, коли його помиєш). У бога є дружина, яка не сміє йому перечити і любить бейсбол. А ще - донька Ея. Саме вона вирішує врятувати людей від свого ж тата. 


Ея слухається поради старшого брата Ісуса і втікає з дому, аби знайти собі апостолів. Шість випадкових (невипадкових) людей і волоцюга Віктор, який записуватиме все за дівчинкою, що ходитиме по воді, і створять цей "Надновий заповіт". 

Дихання Віктора віддавало сіллю, кров'ю та лимонами. Перший апостол Арелі сміялася так, наче перлини, які падають мармуровими сходами. Другий апостол Жан-Клод спершу був найбільшим у світі мандрівником, а потім з ним сталася реальність. 

"- Чому ця птаха у парку, якщо вона може полетіти будь-куди?
- Те саме вона думає про тебе."


Третій апостол Марк відчайдушно шукав ту, у котру можна закохатися. Четвертий апостол Франсуа відчайдушно шукав того, кого можна вбити. П'ятий апостол Мартіна проміняла чоловіка, якому не подобалася, на мавпу, якій подобалася. Шостий апостол Віллі, коли дізнався, скільки залишилося до його смерті (Ея перед своєю втечею відправила усім людям дати їхньої смерті смс-повідомленнями з татового комп'ютера), то вирішив стати дівчинкою. Кожен з цих героїв, безумовно, заслуговує на власний фільм. Саме яскравість персонажів є одним з головних плюсів нової стрічки Жако ван Дормеля. 


"- Бог сказав: Возлюби ближнього, як самого себе.
- Я цього не говорив! Я ж себе ненавиджу. Я би радше сказав: Зненавидь ближнього, як самого себе."

Певна річ, подібний бог - насмішка над релігіями. Але насмішка якась дитяча і від того навіть мила. 


Принижуючи бога Жако ван Дормель не принижує людей. Цей фільм взагалі видається мені напрочуд гуманістичним. Ея чує всередині кожного музику (наприклад, шум моря, переклик птахів, симфонію, або звуки цирку). І це дуже-дуже красиво! 

Загалом - чудовий фільм, який потрібно дивитися без жодних упереджень. Дивитися очима Еї, аби потім навчитися її ж очима бачити все навколо. 

Share:

0 коментарі