Про фільми, які я обов'язково подивлюся

Напевно, вибір між хорошою книгою і хорошим фільмом - один з найважчих у моєму житті. Нещодавно я вже писала про літературу, яка мені подобається. Тепер черга списку критеріїв відбору для кіно. 

The Boston Symphony Orchestra, 1958. Constantine Manos
Отож, я обов'язково подивлюся: 

Арт-хаус

Блакитний екран протягом всієї стрічки ("Блю" Дерека Джармена), один фільм всередині іншого фільму і ці кролики теж ("Внутрішня імперія" Девіда Лінча), павук якому потрібно знову бути людиною ("Павук" Девіда Кроненберга)... Ще дивніше і ще божевільніше, тоді ця картина точно буде у моїх планах на вечір. Можливо, через те, що нереальність надто реальна. 

Улюблені режисери

Даррен Аранофскі, Вес Андерсон, Тім Бертон, Ларс фон Трієр, Девід Лінч, Девід Кроненберг, Річард Лінклейтер, Террі Гілліам, Мішель Гондрі, Алехандро Гонсалес Іньярріту... Будь-ласка, не зупиняйтеся! 
Не буде зайвим передивитися і Стенлі Кубрика, Інгмара Бергмана, Андрія Тарковського, Федеріко Фелліні...

Улюблені актори

Едвард Нортон, Тільда Свінтон, Джаред Лето, Рената Литвинова - їм я повністю довіряю і готова дивитися (і дивлюся) будь-який фільм з їхньою участю. 
Також плюсом в акторському складі будуть Бен Вішоу, Ральф Файнс, Енн Хетевей, Алан Рікман, Джонні Депп, Леонардо Ді Капріо, Анджеліна Джолі, Метт Деймон, Едріан Броуді і багато інших.

Фільми з Каннського, Берлінського та Венеціанського кінофестивалів 

Якщо у стрічки є "Пальмова гілка", "Золотий Ведмідь", "Золотий Лев", або й номінації на них, то вона точно варта уваги. Звісно, не можна бути впевненою, що фільм буде абсолютно моїм, але про перегляд я точно не пошкодую. 

"Оскар"

Без перебільшення - головна нагорода світу кіно. "Оскар" - своєрідний підсумок і зріз, такий собі "діагноз" для кінематографу і слідкувати за цією церемонією - це тримати руку на пульсі. До того ж, ніч "Оскара" - це ще крутіше за Новий рік.

Українське кіно 

У мене є чимало доказів ("Плем'я", "Такі красиві люди", "Брати. Остання сповідь") того, що від сучасного українського кіно можна і потрібно чекати чогось неймовірного. Тому я дуже-дуже вірю у нас. 

Красиве кіно 

Мені подобається естетика. Певна річ, ідеально тоді, коли форма має і зміст. 

Будь-який фільм, якого я не бачила

У мене з сестрою кардинально відрізняються смаки щодо кіно, але коли ми разом, то всіма своїми пунктами я готова пожертвувати, аби тільки подивитися з нею фільм. Тоді й залишається оця умова. А ще - наші спроби знайти якийсь по-справжньому страшний фільм (можливо, порадите щось? Тільки попереджаю - налякати нас дуже-дуже важко). 

Взагалі ж, кіно завжди було для мене якимось різновидом магії. От зараз екран перестане бути чорним і я проживу ще одне життя, практично не встигаючи переводити подих. 

Share:

0 коментарі