Inspiration of the week #63

Бувають ранки (як сьогодні, наприклад), коли мені є чим заперечити Чорану і я можу йому нарешті довести, що життя буває чудовим. Привіт.  

Картинка тижня

Це дуже несправедливо, що тут досі не було Євгенії Гапчинської. Постачальниця щастя №1 в Україні - прекрасна і миліших ілюстрацій не малює ніхто. Кіно тижня

"Уроки гармонії" були у моєму списку очікування 2 роки. У 2013 році цей фільм отримав "Срібного Ведмедя" на Берлінському кінофестивалі. Спершу мені просто сподобалася назва, потім трейлер, а тепер і стрічка повністю. Звичайна історія про шкільну жорстокість обертається тут чимось більшим. 13-річний Аслан хоче бути ідеальним і світ навколо себе він хоче зробити ідеальним теж. От тільки ця гармонія надто дорого коштує. 

*
"Сидів голуб на гілці, міркуючи про буття" - фільм у стилі мого улюбленого Беккета про двох комівояжерів і про абсурдний-порожній-сумний світ, якому вони намагаються продати радість. 


До речі, щодо картини, яка стала натхненням для Роя Андерссона, то у Гапчинської теж є своя версія "Мисливців на снігу":


Пісня тижня 

M.I.A. випустила новий доволі суперечливий кліп. Тема біженців могла би здатися спекуляцією, але співачці дуже близька ця історія, адже вона сама почала нове життя у Великій Британії. Можливо тому і відео, і пісня звучать так щиро та сильно. 


Цитата тижня

У календарної зими яке завгодно повітря, але не зимове. Мені хочеться снігу. Такого снігу, який почнеться, коли я сплю. Тому цитатою тижня нехай буде ця поезія Сергія Жадана.

"Вірш "Сніг" ("І вже коли ти спиш, починається сніг...") я писав кілька років. Спочатку в мене виникла ідея – написати про те, як сніг входить у місто, спробувати через якісь урбаністичні ознаки показати зміну стану – не лише міста, бо воно тут як певна метафора, але й людини, коли в неї входить любов." - розповів сам Сергій про цю поезію у новому інтерв'ю

І вже коли ти спиш, починається сніг.
Прийшовши з ночі,
виявившись із нічого,
з чорного шепоту,
з горизонту нічного,
з повітрь усіх,
із розламів усіх.

Книга тижня

"Кінець історії" Еміля Чорана

А ще цього тижня я спробувала написати про книги, які я обов'язково прочитаю. 

Share:

0 коментарі