Inspiration of the week #66

Все зовсім переплуталося, коли в кінці грудня вранці чуєш птахів, а не хурделицю. Коли всі речі змінюються і змінюються. Тому точку опори потрібно шукати всередині. 

Картинка тижня

У фотосесії для "Étage Magazine" знялася моя богиня російського кіно і одна з причин, чому я це російське кіно можу дивитися взагалі. Витончена Рената Литвинова і маленькі балерини - все так гармонійно і красиво, що, мені видається, вони от-от створять нове "Лебедине озеро". 
Кіно тижня

Одразу кілька вартих уваги фільмів, про які неможливо не розповісти. "Таксі", "Новітній заповіт", "Дівчина з Данії", "Керол" та "Марсіанин". Відчуваю себе одним з академіків, якому чесно (а не отак по-піратськи) вручили копії цих фільмів, і він дивиться їх, подумки роздаючи "Оскари". 

"Таксі" Джафара Панахі - кіно усупереч всьому. А ще стрічка, яка змушує задуматися про різницю у свободі. Джафар отримав 20-річну заборону на зйомку фільмів в Ірані, але це вже його третє кіно з того часу (перші два він зняв вдома, тут - камера не покидала таксі). Таксистом став сам режисер, акторами - його знайомі і незнайомі люди, які просто сідали у автомобіль і були собою. Попри таку обмеженість поля зору салоном машини та відсутність сюжету, "Таксі" - одна з найбільш вартісних та глибоких робіт цього року. 


Від "Новітнього заповіту" я в захваті. "Дівчина з Данії" та "Керол" сподобалися, навіть дуже, але не вистачило якоїсь деталі (фрази? погляду? ідеї?), аби я повірила до кінця. 

Все ж, аплодисменти Метту Деймону та Марсу. І постараюся заплющити очі на цей голлівудський хепі-енд. "Марсіанин"


Пісня тижня

Нехай піснею тижня буде цей милий мікс хітів 2015 року від чудової пари. 

2015 Top Hits in 3.5 Minutes - Us The Duo


Цитата тижня

"Куди би я не пішов, я всюди перший..." (з фільму "Марсіанин") 

Книга тижня

"Фізична неможливість смерті в свідомості когось живого" Юрія Алкіна - книга, від якої
справді неможливо відірватися. Журналіст знаходить таємничу вакансію, йому пропонують 
божевільні гроші за те, що він вдаватиме безсмертного. Автор змушує нас задуматися: а що,
коли смерті немає і ми помираємо тільки тому, що боїмося цього? 

А ще, звісно, тут варто згадати акулу Демієна Герста, в якої російський письменник позичив
назву:

Share:

0 коментарі