Лобстер: Любов або смерть

Лобстер / The Lobster
режисер - Йоргос Лантімос 
у ролях - Колін Фаррелл, Рейчел Вайс, Леа Сейду, Бен Вішоу, Джон Сі Райлі та інші.

Головний герой зрозумів, що дружина його не любить. Вони прожили разом 11 років і 7 місяців, а тепер він залишився один. Всі самотні мають кілька подальших варіантів розвитку життя. Їх відправляють до готелю. Там на протязі 45 днів потрібно знайти нову пару (вбивство іншого самотнього з лісу - це плюс один день). Якщо ти знаходиш пару, то є ще 4 тижні спільного життя (останні 2 - на яхті) і повернення у місто. Якщо пару знайти не вдалося, то працівники готелю перетворюють тебе на тварину (здирають шкіру, виймають серце, очі, всі органи, випускають кров...). Отож, любов або смерть? 

"- Якою твариною ви би хотіли стати?
- Лобстером."


У лісі біля готелю живуть Одинаки, їхній лідер (Леа Сейду) готує вилазки до готелю, аби зруйнувати сформовані там пари, вони ховаються і живуть без жодних виявів почуттів. 

"-Якщо вдасться врятуватися, то ти стечеш кров'ю. Йди одразу ж до своєї могили. Ти викопав собі могилу?
- Так."


Фільм про світ, у якому неможливе існування без любові, безумовно вартий уваги. Я готова віддати йому всі свої Пальмові гілки та Оскари водночас. 

"Вона викинулася з вікна. Всюди кров і печиво."

У світі "Лобстера" пари формуються за спільними рисами (пара, у якої йде кров з носа; пара, яка любить розгадувати кросворди; пара з красивим волоссям), тому не дивно, що Девід (Колін Фаррелл) задає своїй коханій одне питання: "Чоловік, який дав тобі кролика, теж короткозорий?". Навіть в останні хвилини стрічки герой робить вибір: Залишитися собою, чи Залишитися разом? Наче і неможливо обрати два варіанти. Мені видається, що мораль "Лобстера" якраз у цьому виборі і у тому, аби не робити його взагалі. 

Share:

0 коментарі