Аномаліза: Всі у світі - одна й та сама людина. Але ти...

Аномаліза / Anomalisa
режисер - Чарлі Кауфман, Дюк Джонсон
сценарист - Чарлі Кауфман 

Чоловік-що-з-твоїм-обличчям, який відчуває себе самотнім і чужим. Він написав книгу, він приїхав на конференцію, він знайшов жінку-я-ж-зовсім-не-красива-чому-ти-обрав-мене. 

"Я просто шукав кого-небудь..."


Я так довго чекала на цю анімаційну стрічку і абсолютно не даремно. Півтори години чистої меланхолії та краси, яка помножена на всі можливі-неможливі аномалії (Давай-ти-будеш-називати-мене-Аномаліза-як-аномалія-та-Ліза? Давай). 

"Я говорю: завжди. Втім, завжди не буде. Є тільки тепер." 


"Виявилося, що всі - одна і та сама людина. Всі у світі - одна й та сама людина. Але ти... ти єдина - інша..." - і якщо не це найкраще означення для любові, то я не знаю більше. 

Майкл вирішує кинути дружину, аби бути з Лізою. Ліза хоче у зоопарк, коли закінчиться конференція. І це все життя. Світло, яке не дає бачити обличчя. Завжди не буде? 


Майкл стоїть на сцені. Майкл питає, що таке бути живим. Майклу потрібні сльози, аби змити все це нічне жахіття. Але немає ніяких сліз. 

І жахіття ж теж немає. Є тільки дійсність. Звичайна така абсурдна до болю реалістична дійсність. 


P.S. Вибачте, мої неймовірні "Спогади про Марні", яким я раніше обіцяла "Оскар", бо тепер у моєму світі він належить "Аномалізі". 

Share:

0 коментарі