Мир у всьому світі

Завдання було таким – у менше ніж 25 словах описати, як досягнути миру у всьому світі.* Я стою за кілька кроків до мікрофона і журі дивиться на мою сукню кольору рожевого кварцу, а інші учасниці позаду хихочуть, бо вже розуміють, що відповіді у мене немає.

Мені потрібно говорити не тільки до них, не тільки до людей у залі і тих, що спостерігають за трансляцією. Я маю дати пораду буддистському монаху і терористу-смертнику; я маю додати пораду продавцю квітів і людині зі зброєю у рюкзаку; мої слова повинні бути зрозумілими для нобелівського лауреата і дитини, що тільки навчилася читати; моя відповідь має підходити для президента усієї країни і хворого з психіатричної лікарні. Мандрівники; кишенькові злодії; переселенці; наслідники престолу; власники котів; ті, що переходять дорогу на червоне світло і ті, що вміють брехати, дивлячись в очі; ті, що вирощують пшеницю і печуть хліб; ті, що не пам’ятають власного імені…   Всі вони стоять переді мною і чекають.


Я роблю крок і говорю до себе: "Ми житимемо у мирі, коли розумітимемо інших. Коли сприйматимемо всіх різними і прекрасними. Коли навчимося любити світ". Виходить 17 слів. Поки я шукаю ще кілька літер, поруч чоловік йде темною вулицею і замахується ножем на випадкового перехожого. Я питаю: "Що ти робиш?". Він мені каже: "Навчися розуміти мене". Я стираю сказане і він теж зникає.

Мені потрібна нова відповідь: "Щоб досягнути миру потрібно сприймати всю планету, як дім. Щоб досягнути миру потрібно бачити всіх людей рідними і єдиними…". Я не встигаю договорити, бо хтось мені дає у руки вчорашній випуск газети, де на першій сторінці опубліковано фото того, хто вбив усю свою сім’ю.

Я питаю: а можна мені говорити окремо? Можна я кожному скажу, як досягнути миру у всьому світі? Мені відповідають, що ні, бо завдання для всіх одне і у цьому його суть – я маю говорити до всіх одразу. Я не можу говорити до всіх одразу. Я не знаю жодної утопії, яка виправдала себе.

Ведучий повторює питання кілька разів. Я думаю про те, що людей на цій планеті надто багато і вони все одно не будуть слухати мене. Я думаю, що мир у всьому світі, це мир у кожній душі. Я кажу: "Не знаю" і корона Міс Всесвіту дістається тій, що склала вдома свою відповідь з цитат пісень "The Beatles"

*- таке ж завдання стояло перед героєм фільму "That's What I Am"

Share:

0 коментарі