#InspireMe: Леона Вишневська: Мені б дуже комфортно жилось у Реєві Бредбері

Леона Вишневська - молода поетеса та письменниця, яка має свою віддану аудиторію, що любить її за неймовірну щирість. Леона переконана, що світ врятує краса (втім, та, що всередині). Мені дуже близьке її світосприйняття. А після цього інтерв'ю ще ближче. 


Коли ти почала писати?

Свідомо - здається, що у років чотирнадцять, разом із буремним перехідним віком на світ з'явилось якесь дивне і непереборне бажання виписувати власні почуття на папір.

Чи маєш кумирів у літературі? Стиль яких письменників та поетів тобі найбільш близький?

Одна єдина - Ліна Василівна Костенко, вона мій орієнтир та приклад для наслідування.


"Ти мій всеsweet", "Маятник", "Серцеlove"… Твої книги знаходять своїх читачів і зачаровують їх своєю щирістю. А що кожна з них означає для тебе?

"Ти мій всеsweet" та "Серцеlove" - це ліричні збірки, кожен вірш там - це окрема історія, це особливий механізм, вправно розібраний на деталі, щоб у свідомості читача згодом склався потрібний пазл і тим чи іншим чином допоміг зрозуміти життєві перипетії, подолати страхи навчитись сподіватись та вірити. Це дуже ніжна жіноча лірика з одного боку, а з іншого - у ній є своєрідний стержень, вісь, яка вражає своєю міццю.
"Маятник" - це роман, який сколихнув серця багатьох, в ньому пульсує життя, там переплітаються усі можливі стихії почуттів і він доводить те, що дива насправді трапляються з нами, трапляються саме тоді, коли найменше цього очікуєш.


Над чим працюєш зараз?

Над новим романом під назвою "Тільки живи", перша частина якого вже доступна у електронному доступіна сайті leona-v.com, а також над віршами, не минає й дня без натхнення для чогось нового.

За освітою ти юрист. Маєш намір працювати за спеціальністю, чи її неможливо поєднати з літературою?

На жаль, неможливо в корені. Але на те вона й творчість, щоб давати безцінну можливість відкривати себе, своє бачення та світогляд, тут значно менше рамок та умовностей, ніж у черствих законах.


З якою відомою людиною з минулого хотілося би зустрітися та порозмовляти?

Мабуть, з Данте. У нас з ним зараз надто багато спільного у трактуванні життя.

Якби можна було жити всередині однієї книги, то що це був би за текст?

Рей Бредбері "Все літо в один день", а якщо відверто, то в усіх його оповідання потроху, якщо перефразувати, то мені б дуже комфортно жилось у Реєві Бредбері)

Які фільми тобі подобаються?

Ті, в яких знімається Кейт Вінслет, з нею - всі жанри цілком мої.

Що надихає тебе найбільше?

Люди. Ті, які примушують моє серце битись частіше і ті, від однієї присутності яких - всередині наче запалюється сонце.

І наостанок питання від Божевільного Капелюшника: Що спільного у ворона та письмового стола?

Гра слів і ,звісно ж, автор)

Share:

0 коментарі