#InspireMe: Олександра Федоришина про свій Смугастий світ

Олександра Федоришина - молода ужгородська художниця. Її роботи неможливо забути, адже вони безкінечно щирі, милі та добрі. Саша створила своїх героїв-смугастиів (яких, до речі, ви можете і забрати собі отут) і цілий намальований світ. Давайте ж помандруємо туди! 

@ Діана Шетеля

Привіт! Сашо, розкажи про своє дитинство. Як ти почала малювати? Де навчалася?

Привіт!) коли думаю про дитинство то перші асоціації які виникають   - це  подерті коліна, зелені сливи, всілякі бешкетні пригоди… ) я була досить жвавою дитиною і за малюванням себе не пам’ятаю. В школі також більше цікавили спорт і музика, але нудні уроки ніхто не відміняв і я дедалі частіше розважала себе малюванням на останніх сторінках зошитів) згодом я зрозуміла, що хотіла б присвятити своє життя якійсь цікавій творчій професії і втупила до Закарпатського художнього інституту. Ще ні разу про це не пошкодувала) 

Розкажи про своїх смугастиків. Як з’явилися ці герої?

Смугастик -  це моє дитя, яке найбільше на світі дорожить своєю Рибою, своєю мрією. Історія про світло, пошук і створення себе, безтурботність і добро. Не буває поганих дітей, життя і оточення часто змінює людину докорінно, змушує черствіти, розчаровуватись, захищатись… в моєму Смугастому світі все зупинилося на стадії чистоти і справжньої суті кожного з нас. Це можна назвати наївністю, але я й справді вірю, що якщо б кожна людина відчувала себе на своєму місці і робила б те, від чого очі горять, то світ став би кращим)
Я побачила силует  Смугастиків в акварельних плямах. А можливо це вони мене побачили)
Ти створила серію блокнотів та листівок, також намалювала ілюстровані карти для дітей. Де ще можна побачити твої роботи? Поділися інформацією про свої проекти (і минулі, і, якщо можна, майбутні).

В мене не надто великий досвід, якщо чесно. Я лише шукаю себе і пробую реалізовуватися в різних проектах. Мені здається я вже створила сотні ексклюзивних блокнотів ручної роботи, більшість з них в єдиному екземплярі, намальовані і зроблені спеціально для своїх власників. Пробувала свої сили в співпраці з поетом Томашем Деяком, випустили спільний календарик і серію листівок  з дитячими віршиками і моїми малюнками. Робота над  дитячими ілюстрованими картами WEESEE досі триває, це цікавий досвід для мене. Адаптовані зображення з карт можна буде зустріти у вигляді пазлів, наліпок, розмальовок). А про майбутні плани не надто люблю розповідати, приємніше ділитись результатами)

Де ти знаходиш натхнення для творчості?

Життя) природа, зміна "картинки", цікаві люди, мистецтво), а ще інколи в голову залітають ідеї, які просто не дають спати, тому мушу їх втілювати, щоб мати спокій хоч на деякий час)

@ Діана Шетеля

Що є головним для художника: майстерність, база знань, уява, талант, бажання творити, або щось інше? Що би ти порадила тим, хто хоче навчитися малювати?

Не знаю), для мене головне щоб, рука змогла виразити те, що говорить серце. А порадила б просто малювати),  але це потрібно любити і не шкодувати часу та сил на це.  Перші результати можуть з’явитися і через роки практики .

Маєш улюблених художників? Чий стиль тобі подобається найбільше?

Мені подобається декоративність, стилізація, робота з локальними плямами і лінією, використання простих рапортних  текстур, лаконізм.з сучасників  Вячеслав Приходько, Людмила Корж-Радько, якщо говорити про ілюстраторів -  Анастасія Стефурак, Влада Сошкіна, Марися Рудська…насправді список дуже довгий….Якщо ти би стала героїнею фільму, то якій акторці довірила би зіграти себе? Хто би став режисером такої стрічки?

Сподіваюсь я не доживу до такого))) Нехай краще мультики про Смугастиків знімають)

Які книги любиш читати? Хто з письменників та поетів подобається тобі найбільше?

В літературі я повний консерватор і люблю перевірену часом класику). Книги - це чужий світ на який я витрачаю власний час і частину свого справжнього життя, тому мені важливо, щоб книга була того варта). Я люблю Гюго, Цвейга... Поезія мене торкає менше… Крім художньої літератури, люблю мотивуючі, підвищуючи мою робочу ефективність книжки.

Вибери пісню-саундтрек до свого життя.

Я меломан і прохання обрати щось одне вводить мене в ступор) у мене що не день то новий саундтрек подавай) 

І останнє питання від Божевільного Капелюшника: Що спільного у ворона та письмового стола?

В темряві ні ворона  ні стола не видно)

@ Діана Шетеля

Share:

0 коментарі