Пітер Пен: Другий поворот праворуч, а далі прямо - аж до самого ранку

Є казки, які залишаються з нами завжди. Які так хочеться спершу слухати перед сном, коли їх читає мама і тато; потім вивчати по них літери та розглядати барвисті ілюстрації з ліхтариком вночі... Які стають найціннішим скарбом. Казки, для яких завжди буде місце на полиці і казки, які ми розповідатимемо своїм дітям першими. 

У моєму списку таких книг обов'язково знайдеться місце для "Пітера Пена" Джеймса Баррі.


Історію хлопчика, який не хотів дорослішати, шотландський письменник надрукував більше ніж сто років тому. Подібно до Керрола та його Аліси свого Пітера Баррі зустрів у реальності. Письменник чимало часу проводив з п'ятьма хлопчаками подружжя Девісів. Для них (і про них) він й вигадав одну з головних казок в історії людства. Є версія, що Пітер Пен - це сам автор у дитинстві. 

Мабуть, Пітера Пена змогли полюбити мільйони дітей саме через це - через його реалістичність. В такого героя напрочуд легко повірити - у нього є минуле (втеча з дому через небажання ставати дорослим), захоплення, характер, а також мета. 

"Пізно чи рано усі діти, крім однієї-єдиної дитини на світі, стають дорослими." - починається казка. Потім ми дізнаємося про про няню-пса Нену, власну країну кожного малюка Ніландію (у неї навіть є координати: "Другий поворот праворуч, а далі прямо - аж до самого ранку"), фей і нарешті самого Пітера Пена... Про загублених хлопчиків, яким не терпиться дізнатися, що сталося з Попелюшкою, русалок та піратів...


"- Я тебе навчу.
- Літати?
- Я навчу тебе застрибувати вітру на спину. І ми полетимо разом!
- Овва!"

Ми бачили Пітера різним (не тільки в сотнях видань цієї казки, а й в десятках екранізацій та театральних постановок), Свого Пітера Пена не так давно показало і українське видавництво "Ранок". Зізнаюся, ілюстрації Івана Кравця підкорили мене з першого погляду. Ось одна з головних причин купити ще одну версію казки Джеймса Баррі, якщо у вашій домашній бібліотеці вже є ця чарівна історія.


А якщо вам потрібні ще причини аби провести вечір за читанням "Пітера Пена" (ясна річ, дітям ці причини не потрібні, а от дорослим список згодиться), то ось вони:

 • Ви навчитеся літати. 

Повчитися літати, до речі, можна прямо зараз. Для цього достатньо подумати про щось хороше, аби ваші думки стали легкими і ви могли злетіти. От бачите, зовсім не складно.

 • Ви зрозумієте, що магія існує тільки там, де у неї вірять. 

Це як з феями. Кожна дитина народжується з власною феєю. Втім, остання зникає, як тільки у ній почати сумніватися.

 • Ви зможете повернутися у країну свого дитинства.  

І згадати, як виглядала ваша Ніландія.


 Купити "Пітера Пена" Джеймса Баррі можна на сайті видавництва "Ранок". 

Share:

2 коментарі

 1. Прочитала твій огляд і при першій же нагоді купила! :) Читаємо-розглядаємо. Ілюстрації справді душевні, "ранок" потрохи починає виправляти свою репутацію... :)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякую. І я була приємно здивована цією книгою) Сподіваюся, що у майбутньому вони будуть радувати ще більше)

   Видалити