Новини з планети Марс: (Не) герой нашого часу

Новини з планети Марс / Des nouvelles de la planète Mars
Режисер - Домінік Молль
У ролях: Франсуа Даміенс, Венсан Макен, Верле Батенс, Жанн Гітте, Том Рівуар

У пошуках чогось легкого та життєствердного на вечір, я натрапила на цю французько-бельгійську комедію, чому несказанно рада. Отож, "Новини з планети Марс" - стрічка Домініка Молля про 49-річного Філіппа Марса (Франсуа Даміенс). Він розлучений, живе сам; двоє дітей вважають його невдахою (про що не соромляться казати в очі), померлі батьки продовжують з ним розмовляти, з сестрою стосунки теж не надто складаються та й на роботі наш (не) герой нашого часу успіхом не користуються. Втім, не все ж так погано? 

Звісно, не все. Філіпп дуже добрий, тому й прив'язуються до божевільного колеги. І навіть після того, як останній випадково відрізує йому вухо, приймає того у своїй квартирі. Спроби захистити сина, підтримка доньки виглядають наївно, але, врешті, спрацьовують. 


Уві сні Філіпп бачить себе у скафандрі. Цей скафандр - його уявна стіна у реальності. Та потрібно зробити один маленький крок на зустріч, щоб все змінити. 

"Новини з планети Марс" - така собі сюрреалістична сатира. Атмосферна історія про жабок, врятованих з уроку біології; про горилу в клітці; про те, як сказати "агрус" у прямому ефірі; про гроші за поради про стосунки та десятки інших речей, які так пасують цьому фільму. 

Не шедевр шедеврів. Не знаково. Не глобально. І не надто важливо в контексті історії кінематографу. Але наївно-супер-рекомендую. 

Share:

0 коментарі