Інґа: Майже вигаданий персонаж

Дивитися на історію крізь призму чужих життів - куди цікавіше, аніж пробиратися крізь "хащі" фактів та дат. Тому й не дивно, що хороша біографія може заповнити прогалини знань, розширити світогляд та дати поштовх до роздумів. Мені завжди було цікаво читати про людей, які на своєму прикладі доводили - можна жити так, як хочеш, і світ дивитиметься на тебе з захопленням. Саме історію такої жінки розповідає нова книга від Yakaboo Publishing. 

"Інґа" Скотта Ферріса зацікавлює вже передмовою. З неї ми дізнаємося про роман Інґи з Кеннеді; комплімент від Гітлера, який назвав її "ідеальною нордичною красунею";  підозри у шпигунстві; журналістську та акторську кар'єри; пригоди на Далекому Сході... та чимало інших сторінок з життя цієї жінки, яка більше нагадує яскраву героїню відомого фільму, аніж звичайну людину. 

вона "скидалася на майже вигаданий персонаж" (зі слів друга Кеннеді)


Американський письменник та біограф Скотт Ферріс одразу дає зрозуміти, що ця книга буде і про Кеннеді, і про фрагмент американської історії, і загалом про настрої двадцятого століття. 

Шовковисте світле волосся, блакитні очі, приємна усмішка, бездоганне тіло, 176 сантиметрів зросту - такою описує Інґу Арвад автор і такою її запам'ятав світ. Цю жінку одразу ж засипали компліментами і хотіли бути з нею поруч. Її називали чарівнішою за всіх тодішніх зірок Голлівуду... а ще скромною, розумною, милою... Не зважаючи на всі розчарування, Інґа вірила у краще і рухалася далі. "Життя - це чудовий і блискучий досвід." - говорила сама Арвад. Здається, їй хотілося цього досвіду побільше, тому Інзі і вдалося прожити кілька життів в одному - чого тільки варті всі її чоловіки: президент США, режисер і антрополог, голлівудський актор, єгипетський аристократ... Інґа подобалася практично всім і Скотт Ферріс своєю щирою та майстерно написаною біографією зробив так, щоб вона подобалася і нам. 

"Вона була сенсацією,- сказав її товариш Еверетт Бауман.- Її поява приголомшувала."

Варто помітити, що книга читається дуже швидко. І думки на зразок у мене ж немає часу - це ж не художня література, практично одразу зникають, коли сторінка за сторінкою не можеш відірватися від такої заплутаної та захопливої історії цієї, без перебільшення, великої жінки. 


Мені пощастило прочитати книгу ще у рукописі. Український переклад "Інґи" Скотта Ферріса вийде 22 лютого, замовити його можна тут. 

Share:

0 коментарі