7 надихаючих лекцій TED про красу, творчість та покликання

Читаючи книгу Кріса Андерсона "Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів" (яку, до речі, всім рекомендую) я вкотре переконалася наскільки мені близька місія та філософія цієї конференції - ділитися найбільш яскравими ідеями, таким чином роблячи цей світ кращим, розумнішим та глибшим. 

Абревіатура TED розшифровується, як "Technology Entertainment Design", хоча з першої конференції у 1984 році тематика лекцій значно розширилася і тепер на сцені TED можна почути практично будь-яку ідею, яка, певна річ, варта поширення. 

Я вирішила поділитися кількома лекціями з TED, які я люблю найбільше (усі назви лекцій у матеріалі клікабельні з переходом на офіційний сайт конференції, де їх можна переглянути). 
Розповідь про надзвичайно естетичний та сильний проект фотографа, яка доводить - ми всі різні, але ми всі красиві. Портрети з серії "Humanæ" - маніфест різноманітності та сміливості бути собою. Дізнатися більше про творчість самої Анжеліки можна на її сайті - www.angelicadass.com. 
Добра лекція дитячого письменника, який розмірковує про силу та цінність книг. І те, якими саме мають бути книги для дітей. 
Камерон була зіркою Victoria's Secret та Chanel, втім вона не вважає зовнішність якоюсь особливою заслугою та те, чим варто пишатися, а називає її "генетичною лотереєю" та закликає дивитися глибше. 
У лекції Оле демонструє свої вражаючі архітектурні проекти і міркує над тим, чому будівлі - це не просто будівлі. Мені не вистачає таких концептуальних рішень (навіть, якщо і не таких масштабних у наших містах) і, загалом, здається, що саме так потрібно підходити до будь-якої роботи, вкладаючи у неї щось значно більше, аніж звичайну функціональність. 
Лекція Джошуа - це для мене радше приклад того, як креативна та цікава ідея може перетворитися на справу практично всього життя. Задум у журналіста був такий - знайти у книгах опис кожного віку і скласти такий собі довідник з тих відчуттів, які переживає кожен. Джошуа це вдалося, його книга "100 років" виглядає так - www.joshuaprager.com/books/100-years
Неочікувані дослідження про справжню природу того, що робить нас щасливими. Наприклад, Ден пропонує глядачам обрати варіант майбутнього: перемога у лотереї, або параліч. І хоч перший варіант очевидно правильний, але опитування свідчать, що за рік ці двоє людей  будуть відчувати себе однаково.

Кріс - мій улюблений астронавт. Якщо ваш ні, то тільки подивіться, як він співає "Space Oddity" Бові у космосі, прочитайте його автобіографію – "Керівництво астронавта по життю на Землі", або подивіться цю лекцію Кріса на TED

Share:

0 коментарі