4 документальні фільми про нашу планету, які змінюють все

За останнє століття ми отримали нечувану перевагу - достатньо кількох годин у дорозі, кліка мишки, чи кадру з фільму, аби опинитися на іншому боці Землі. Чи робить це нас розумнішими, гуманнішими та більш усвідомленими? Питання спірне та неоднозначне. Втім, немає сумніву, що знання здобуваються легше і картина нашого світу може бути ціліснішою. Ці 4 документальні фільми багато-чого мене навчили. Вони показують нашу планету безкінечно красивою і безкінечно беззахисною та нагадують - ми відповідальні за все, що відбувається тут. 

Попіл і сніг (Ashes and Snow 2005)
режисер - Грегорі Колбер


Медитативна та безкінечно естетична історія, в якій люди і тварини - це одне ціле. В якій взагалі весь світ є правильним, чистим та добрим, як і повинно бути. 

Для того, щоб створити свою серію фотографій (а спершу була саме вона, а не документальний фільм) Грегорі Колбер подорожував близько десяти років найбільш екзотичними куточками світу. "Коли я почав цей проект в 1992-ому році, я вирішив досліджувати стосунки між людиною і тваринами зсередини. Намагаючись розкрити одну мову і поетичні почуття тварин, я працюю над тим, щоб відновити одну землю, яка колись існувала, і на якій люди жили в гармонії з тваринами." - пояснює свою ідею автор. 

Самсара (Samsara 2011)
режисер - Рон Фріке


"Весь світ твоїми очима" - 25 країн, 5 континентів і "нескінченний цикл" (що власне і означає у буддизмі слово "самсара") життів. Все це на 70-міліметрову плівку, під не менш чудову музику. Закадрового голосу у документального фільму немає, тому ця стрічка для спостереження та роздумів про різноманітність, красу та те, що знаходиться з протилежного боку. 

Не менш відомий фільм Рона Фріке - "Барака" (Baraka, 1992) - це подібний на "Самсару" фільм для споглядання, втім він показує Землю початку 90-тих, а з того часу ми встигли змінити її практично до невпізнаванності. 

Дім (Home, 2009)
режисер - Янн Артюс-Бертран


У стрічці відомого французького фотографа Янна Артюса-Бертрана, яку він випустив у співпраці з Люком Бессоном, нам, як правильно свідчить слоган картини, пропонують "побачення з планетою". Землю ми бачимо з висоти пташиного польоту, закадровий голос звертає увагу на екологічні катастрофи та глобальні проблеми людства. Зйомки тривали 18 місяців, в фільм потрапили ландшафти 53 країн світу. 

В багатьох країнах "Дім" було заборонено, адже його розцінили як політичний заклик. 

Людина (Human, 2015)
режисер - Янн Артюс-Бертран


Ще одна стрічка Янна Артюса-Бертрана. Цього разу слово надається не краєвидам, як у "Домі", а власне нам з вами. Це своєрідна серія інтерв'ю. Свої історії розповідають 2 тисячі людей з 60 країн світу. Хто ми? Для чого ми живемо? Що робить нас щасливими? і нарешті - Що робить нас людьми? - на ці та інші питання і шукають відповіді всі герої неймовірного документального фільму про Землю. 

Раніше я вже ділилася своїми враженнями про "Людину" - unicornstime.in.ua/2016/05/blog-post.html (у цьому ж огляді можна знайти мої улюблені фрази з стрічки з фотографіями тих, кому вони належать). 

Share:

0 коментарі