Як уявляли Алісу в Країні чудес різні художники

Якою "Алісу в Країні чудес" знаєте ви? Можливо, такою, як на малюнках Теніела, або у мультфільмі "Діснея"...? Як би там не було, тут відповідь не настільки передбачувана, як з, наприклад "Маленьким принцом". Отож, мені стало цікаво - як же уявляли цю мрійницю та фантазерку різні художники? Давайте дізнаватися разом. 

Почну з улюблених і сучасних ілюстрацій, які належать Елізабет Звергер (Lisbeth Zwerger):Джон Теніел - перший художник, який проілюстрував "Алісу в Країні чудес" (у 1865 році). Саме його ілюстрації традиційно вважаються канонічними. Теніел обговорював свої малюнки з Керолом і деякі варіанти провокували гострі суперечки художника та письменника. 

Всі ілюстрації автора можна переглянути тут - http://djelibeibi.unex.es/libros/Tenniel/
Такою бачив Алісу сам Льюїс КерролПрактично такими ж відомим є ілюстрації казки Сальвадора Далі


Всі роботи Далі до "Аліси в Країні чудес" - http://www.dali-genius.ru/Alice-in-Wonderland.htmlАртур Рекхем (Arthur Rackham)


https://www.brainpickings.org/2016/02/01/arthur-rackham-alice-in-wonderland/ - тут про ілюстрації Рекхема можна дізнатися більше. 


Казкарка Туве Янсон теж малювала Алісу (у 1963 році): 
Геннадій КаліновськийГрег Хільдебрандт (Greg Hildebrandt)"Аліса в Країні чудес" з мультфільму "Діснея" 1951 року: Євгенія Гапчинська Бланш МакМанус (Blanche McManus)Адріенна Сегур (Adrienne Segur)


Марджорі Торрей (Marjorie Torrey)

Юрій Ващенко
Владислав Єрко 
Алехандро Рампазо (Alejandro Rampazo)

Мег Хант (Meg Hunt)

Джулія Сарда (Júlia Sardà)


Ребека Даутремер (Rebecca Dautremer)


Кім Мін Джі (Kim Min Ji)Це далеко не повний список, отож, якщо я забула про вашу Алісу, то розповідайте про неї у коментарях. 

Share:

1 коментарі

  1. так здорово! столько алис разных есть и все - сплошное вдохновение. из подборки понравились больше всего алехандро рампазо и джулія сарда.

    ВідповістиВидалити