Червона черепаха: Коли тиша говорить гучніше слів

Червона черепаха / La tortue rouge, 2016 
режисер - Мікаель Дюдок де Віт

Глибока притча, вдумлива казка та метафорична дійсність... стрічка "Червона черепаха" заслуговує на перегляд і в моєму особистому рейтингу на місце серед шедеврів анімації. 

Над картиною працювали професіонали з Франції, Бельгії та Японії. Зокрема, легендарна студія Ghibli (це перший фільм, який створювався за її підтримки за межами Японії, а також без Хаяо Міядзакі). Робота над "Червоною черепахою" тривала 9 років. Прем'єра мультфільму відбулася на минулорічному Каннському кінофестивалі. 

Мінімум героїв, максимум простору, жодного слова (!). Події розгортаються на безлюдному тропічному острові, куди винесло хвилями чоловіка, імені якого ми так і не дізнаємося. Він хоче втекти з острова, навіть кілька разів будує пліт, але втечі заважає велика червона черепаха. Пізніше виявляється, що ця черепаха - це прекрасна жінка. Головний герой закохується і вирішує - чому би не зостатися на острові з нею...


Мультфільм намальовано напрочуд лаконічно. Вода, пісок, ліс, небо - їхня безкрайність зачаровує. Людина губиться на фоні природи і її спроби протистояти очікувано закінчуються крахом. 

"Червона черепаха" про гармонію навколо. Про життя, смерть, красу і сум. 

Share:

0 коментарі