Інтернат Сергія Жадана: Не ти розпалював вогонь

"Цю книгу добре було б прочитати людям, які ніколи не були на українському Сході, які складають своє враження про Донбас та українсько-російську війну виключно з повідомлень ЗМІ та загальних настроїв у соціальних мережах." - Сергій Жадан 

Паша - вчитель української мови в прифронтовому містечку. Щоправда, українською він розмовляє тільки на уроках. Паша не дивиться новини, не цікавиться політикою і на питання "за кого ти?" відповідає, що "ні за кого", відповідає, що "це не моя війна". Це справді не його війна, Паші хочеться буденності, хочеться, аби нічого не змінювалося. Втім, все змінюється. Від Паші пішла дівчина. З батьком та сестрою стосунки теж не складаються. Немає більше жодних уроків - "канікули" - відповідає Паша. А, отже, можна сходити нарешті забрати племінника з інтернату. А, отже, з'явився час це зробити. Нова книга Сергія Жадана - про шлях звичайного вчителя Паші до інтернату за племінником Сашею і назад. Нова книга Сергія Жадана про війну очима людини, яка найбільше би хотіла не, щоб перемогла Україна, або Росія, а щоб цієї війни просто не було. Про три січневі дні 2015-го року. 

"Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі..."

Практично кожен головний герой "Інтернату" просто хоче, щоб все закінчилося. Хоче спокою і хоче до дому. Тут немає роздумів про патріотизм, немає проголошення якоїсь місії, або високих цілей. Є просто війна, смерть, що ходить по п'ятах, і люди. 

Сильна і складна книга. Для того, щоб читати і думати. 

Share:

0 коментарі