oh, wow: що я любила у вересні 2017 року

Завжди люблю початок осені. Ще тепло, але вже не спекотно. Ще сонячно, але вже можна запалювати свічки і варити глінтвейн. У дощові дні ідеально не тільки сидіти біля каміна з книгою, але й гуляти, гріючи руки об велике лате з суничним сиропом. Одним словом - хюґе. 

І натхнення вистачало. Тому поспішаю ділитися. 

малюнки / ілюстрації / фотографії

Японська ілюстраторка Akira Kusaka малює так ніжно і так чарівно. 

фільми / мультфільми / передачі / відео 

Фільм місяця - "Біг-Сюр" (Big Sur, 2013, режисер - Майкл Поліш). Про Джека Керуака, якого всі уявляли таким же, як і головний герой його роману "У дорозі", а він п'є одну пляшку за іншою, намагається врятуватися розмовами з друзями-бітниками, часом самотністю, чи компанією красивої жінки, але світ все ж не набуває сенсу. Дуже сумне, споглядальне і глибоке кіно після якого хочеться поговорити з Джеком (хоча би читаючи його романи). 


Ще було два важливих російських фільми цього року - "Нелюбовь" (режисер - Андрій Звягінцев) і "Теснота" (режисер - Кантемір Балагов). Більше сподобався перший, але дивитися варто обидва. Хоч і боляче. 

- Хотілося би послухати і побачити наживо, але і відеозапис лекції Маріни Абрамович "Тіло художника / Публіка як тіло" передає неймовірну силу, талант і незвичайність цієї жінки. Не знаю, чи ще комусь вдавалося / вдається перетворювати так кожен крок, кожен подих і кожну свою мить на цій планеті на мистецтво.

- У вересні підсіла на інтерв'ю з ютуб-каналу Юрія Дудя. Дуже не вистачає таких рок-н-рольних розмов в українському інтернет-сегменті. Корисною була також його лекція "Как разговорить дерево?". Я сподіваюся, що на факультетах журналістики її показують всім студентам. 

плейлист місяця / пісні / музичні кліпи 

По-перше, Oxxxymiron. Ніколи в житті не слухала / не любила / не сприймала реп, але те, що робить він - це чиста поезія і чиста творчість. 

По-друге, переслуханий десятки разів новий альбом Oh Wonder - Ultralife. Який же чудовий дует. 


книги / статті / цитати 

Головні книжкова подія місяця / року - це, певна річ, Форум у Львові

І Книга - Вілл Ґомперц "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі"

Вілл Гомперц "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі" 🎨💙 - моя найкраща книга 2017 року (і не знаю, який шедевр міг би забрати цей титул за ті три місяці, що залишилися). ⚪ Бо я мріяла, аби хтось отак просто і красиво розклав по поличках усі напрямки, картини, художників та арт-індустрію загалом. ⚪ Бо мені не вистачало системності. А тут вона є. ⚪ Бо Ван Гог, Дюшан, Малевич, Мондріан, Ротко... ⚪ Бо кожен маніфест, кожен митець, кожен твір - це пошук відповіді на питання (чи пошук питання). Це історія про те, як хаос перетворюється на гармонію. 💙
Допис, поширений Yana Hrytsai (@yana_hrytsai)

Share:

0 коментарі