Майбутнє архітектури. 100 дивовижних будівель

Архітектура - це не тільки про те, щоб створити функціональні та зручні будівлі, вона також про красу і мистецтво, про пошук нових рішень, про зміну правил гри, про шлях у майбутнє, про любов до природи та людей, про сміливість і естетику. Шкода, що не всі про це задумуються, а отже не вимагають від своїх міст більшого. Саме для того, щоб ми розуміли, куди рухається архітектура, а, отже, як мають виглядати споруди навколо Марк Кушнер написав книгу "Майбутнє архітектури. 100 дивовижних будівель", яка цьогоріч вийшла в українському перекладі у видавництві "Віват". 

Марк переконаний, що архітектура впливає на наше самопочуття і тому ми маємо взяти участь в архітектурній революції та не дозволити більше будувати однакові коробки замість дивовижних будівель, 100 прикладів яких і наводить автор. 


Його книга "Майбутнє архітектури" - це добірка ста різних споруд, що викликають захват, подив, надихають на подорожі (адже обов'язково захочеться побачити їх наживо) та доводять: наші вулиці, міста, країни, планета мають куди розвиватися і один з таких векторів розвитку - архітектура. 

Мій особистий рейтинг кращих будівель з книги Марка Кушнера виглядає так: 

1. Tree house. Лондон, Великобританія. 6a architects (у книзі - №56)


2. Metropol Parasol. Севілья, Іспанія. J. Mayer H. Architects (№20)


3. BT House. Марінґа, Бразилія. Studio Guiherme Torres (№44)


До речі, Марк Кушнер - засновник сайту architizer.com, на якому зібрано приклади актуальної архітектури. Коли ознайомитеся з спорудами в його книзі, то обов'язково зайдіть і на Architizer.

Загалом, "Майбутнє архітектури" мені дуже сподобалося. Зручний формат, крута верстка, кольорові ілюстрації, корисна інформація та велика порція естетичного задоволення. Така книга потрібна у бібліотеці кожного адже всі ми відповідаємо за те, яким є світ навколо нас. 


Книга Марка Кушнера спонукає забути про рамки та мислити більш творчо. І у цьому її велика сила. 

Дякую, видавництву "Віват" за можливість прочитати "100 дивовижних будівель" і загалом за серію TED Books з дуже влучним слоганом: "Маленькі книжки, великі ідеї". 

Виступ Марка Кушнера на TED можна переглянути за посиланням - https://www.ted.com/talks/marc_kushner_why_the_buildings_of_the_future_will_be_shaped_by_you

Share:

0 коментарі