Альтернативний Оскар-2018: Мої переможці

Ніч Оскара - це, без перебільшення, моя улюблена ніч у році. Дивитися онлайн-трансляцію і вболівати за своїх фаворитів (та й просто насолоджуватися шоу) - моя прекрасна традиція. Ще одна традиція - роздавати свої статуетки перед Оскаром (я це робила у 2015, 2016, 2017 роках - клікайте на роки, щоб перейти на відповідні статті у блозі). Не пропущу нагоди назвати своїх переможців і тепер. 


  • Кращий фільм
Важкий вибір. Першою думкою було написати "ніхто", як і у 2016-тому, бо явного фаворита у мене немає. Втім, найближчою для мене стала стрічка "Леді-Птаха". Не впевнена, що вона дотягує до "Оскара". Але "Lady Bird" - простий і щирий фільм, що підкорює своєю атмосферою. Практично на 99% впевнена, що статуетка дістанеться фільму "Три білборди під Еббінґом, Міссурі". Саме на нього найбільше ставок, у нього найбільше нагород, по всьому світу люди встановлюють такі ж три червоні білборди - кожен з своєю правдою; створюють меми... Словом, найбільш знаковий. У Академії, ймовірно, і не буде жодного вибору, як окрім віддати "Трьом білбордам..." і Оскар. Щодо мене, то мені не сподобався кінець фільму, а отже і меседж стрічки. Та й загалом вона здалася мені надто жорстокою, хоч тема і важлива. 

Найбільше номінацій цьогоріч (13), до речі, у "Форми води". Фільм наче і хороший по кольорах та історії, естетиці (особливо остання сцена; кінотеатр під її будинком - це мрія)... Але я його не відчула. 8 номінацій у "Дюнкерка" і для мене це знову не те. Не можу віддавати свої нагороди фільму, який описує війну такою героїчною (Наче це подвиг, а не трагедія. Наче стріляти і нападати - це єдиний вихід. Здається, єдиний фільм про війну, про який я можу сказати "хороший" - це "З міркувань совісті" - от йому і потрібно було віддавати Оскари). 


  • Кращий режисер 
Дуже сумніваюся, що так буде. Але в моєму світі нагороду отримала би Грета Гервіг ("Леді-Птаха"). Вона полюбилася мені своєю роллю у "Френсіс Ха" (до речі, Грета працювала і над сценарієм цього фільму. Якщо ви не бачили "Френсіс Ха", то обов'язково подивіться; неймовірно чарівний фільм). Втім, знову ж таки - це емоційний вибір. Їй потрібно зняти ще кілька хороших фільмів і по-справжньому заслужити цю нагороду. Тому просто буде цікаво спостерігати за цією категорією. 

  • Кращі актори 
Перший план: Деніел Дей-Льюїс ("Примарна нитка") і Марго Роббі ("Я, Тоня"). Хоча Академія, скоріше за все, обере Гері Олдмена та Френсіс Мак-Дорманд, що, в принципі, теж буде добре. 

Другий план: Сем Роквелл ("Три білборди під Еббінґом, Міссурі") та Мері Джей Бладж ("Ферма "Мадбаунд")

  • Кращий сценарій 
Оригінальний сценарій: Джордан Піл - "Пастка". Бо це ж просто карколомно. Дуже неочікуваний і неочікувано крутий фільм. Саме завдяки сценарію, як на мене. 

Адаптований сценарій: Лука Гуаданьїно, Джеймс Айворі, Волтер Фазано - "Назви мене своїм ім'ям"

  • Краща робота оператора 
Дуже би хотілося, щоб відзначили Рейчел Моррісон ("Ферма "Мадбаунд"), що стала першою жінкою в історії, яку номінували на статуетку у цій категорії (!). 

  • Кращий фільм іноземною мовою 
"Квадрат". Втім, за Звягінцева ("Нелюбов") теж радітиму. 

  • Кращий анімаційний фільм 
Отримає, звісно, "Таємниця Коко". І я не проти, бо сама в кінці плакала. Це особлива магія Pixar, що заслуговує всіх Оскарів. Але так само хотілося би відзначити статуеткою глибоку анімаційну картину "Годувальниця" про 11-річну дівчинку з Афганістану, чи "З любов'ю, Вінсент", бо це колосальна робота безлічі художників, перший повнометражний фільм (!), який написаний олійними фарбами на полотні, та 120 картин Ван Гога, що "ожили". Найсильніша категорія цього року, що би там не говорили. 

  • Краща пісня 
"The Mystery of Love" з фільму "Називай мене своїм іменем". Бо від неї розривається сердечко. 


А ви будете дивитися Оскар? За кого вболіваєте? 

Share:

0 коментарі