Читати: Нон-фікшн моєї весни і початку літа 2018-ого

Ще півроку тому у моєму списку прочитаного переважала художня література, але в останні місяця на першому місці виявився нон-фікшн. Можливо, мені хочеться знову більше навчатися, дізнаватися про нові концепції, нові теорії, досліджувати цікаві мені теми. Адже деколи хороша книга приносить стільки ж користі (а то й більше) за університетський предмет, який вивчається роками. Поділюся тими книгами, які читала цієї весни та на початку літа. 


  • Книги про мозок та тіло

Алекс Корб "Висхідна спіраль" 


Книга нейрофізіолога про роботу нашого мозку, що надихнула мене більше за низку книг про позитивне мислення, чи щастя. Справа у тому, що Алекс Корб доводить: ми самі керуємо своїм настроєм, самі можемо запустити висхідну спіраль, яка дозволить почуватися краще - просто потрібно "виховувати" свій мозок, який звик діяти за інерцією, звичками та взагалі не любить надто напружуватися. "Налаштовувати" мозок на позитив не складно - потрібна фізична активність, прийняття рішень (будь-яких - навіть дріб'язкових), хороший сон, хороші звички, екологічне харчування, вдячність, підтримка. Справа у тому, щоб робити все це навіть тоді, коли здається, що зовсім немає сили та настрою. Немає сили та настрою - бо ми цього не робимо і не запускаємо висхідну спіраль, потрапляючи натомість у нисхідну. 


Аліса Вітті "Код жінки" 

Як на мене, то цю книгу потрібно прочитати кожній жінці. Аліса - консультант з питань здоров'я, що допомагає жінкам справлятися з гормональним дисбалансом. Вона розповідає про те, як функціонує жіночий організм; як насправді на нас впливають гормони, як тіло може і повинно стати союзником, а не ворогом, як можна покращувати стан ендокринної системи та загалом - прийти до балансу та гармонії. 

  • Книги про радість та усвідомленість 

  Чед-Менг Тан "Радість зсередини" 

Чед-Менг Тан - талановитий програміст, якого у 29 років взяли в Google (щоправда тоді ця компанія була трохи менша). В Google він організував курс для працівників, що хотіли покращити свій емоційний інтелект. Його курс став настільки популярним, що Чед-Менг Тан почав ще більше досліджувати питання усвідомленості та радості і писати про це книги. "Радість зсередини" - цікава та легка розповідь про те, що не обов'язково бути буддистським монахом, аби медитувати; не обов'язково відмовлятися від сучасного темпу життя, аби знайти спокій. І взагалі-то - наше щастя - це справа наших рук. І джерело радості - воно всередині. Головне - вміти його відшукати. 

Марк Вільямс, Денні Пенман "Усвідомленість. Як знайти гармонію в нашому шаленому світі" 

Книга, яку потрібно не тільки читати, а й практикувати. У ній є завдання на 8 тижнів - кожні 7 днів автори пропонують медитувати, виконувати завдання на усвідомленість та аналізувати свій стан - як результат ви навчитеся бути "тут і зараз", не виконувати все на автопілоті, краще розуміти своє тіло та мозок, відслідковувати думки, справлятися з стресовими ситуаціями, співчувати більше та й загалом - робити кожну мить більш живою, більш справжньою, наповнювати її сенсом. Мені книга Марка Вільямса та Денні Пенмана допомогла перетворити медитацію у щоденну звичку та й взагалі ці 8 тижнів - унікальний досвід, який би я радила кожному. Головне, звісно, на них не зупинятися. 


Далай-лама, Десмонд Туту "Книга радості. Вічне щастя в мінливому світі" 


Книга-діалог двох духовних лідерів, у яких різне уявлення про бога, але однакове - про радість, добро, щастя та мир. Архієпископ та буддист зустрічалися протягом тижня і говорили про те, як справлятися з розчаруванням, гнівом, злістю, злом... та радіти. А ще чому радість - це важливіше за щастя. 

  • Книга про життя 

Ден Бюттнер "Блакитні зони на практиці. Як стати довгожителем" 

Є місця на планеті, так звані "блакитні зони", де люди живуть довго і щасливо. Це японський острів Окінава, грецький острів Ікарія, провінція Ольястра в Сардинії, Лома-Лінда в Каліфорнії та півострів Нікоя в Центральній Америці. Ден Бюттнер захотів дізнатися, у чому секрет людей, що мешкають там, і побачив, що всіх довгожителів об'єднує подібний спосіб життя. Ця книга про секрети. Дуже прості і дуже важливі - потрібно рухатися, мати ціль, не поспішати, дотримуватися правила 80%, віддавати перевагу рослинній їжі, спілкуватися, цінувати родину і друзів та приємний бонус - випивати трохи вина. 

  • Книги про мислення, творчість та роботу Кел Ньюпорт "Глибока робота" 

В російському перекладі чомусь - "В работу с головой. Паттерны успеха от IT-специалиста".

Моє улюблене Less is more працює і коли йдеться про роботу. Бо далеко не обов'язковим є 8-годинний робочий день. Головне - не скільки працювати, а як. Ця книга про "Deep Work", дослівно - про "глибоку роботу", зосереджену, усвідомлену, коли ми справді працюємо, не відволікаючись, віддаючись потоку і тоді й виходить щось велике, визначне та важливе. Дейв Грей "Лімінальне мислення. Як перейти кордони своїх міркувань" 

Лімінальне мислення про те, щоб зрозуміти: кожна людина по-своєму права, у кожного своя модель реальності, свої принципи, свій погляд на світ, але ніхто з нас не може осягнути реальність повністю. Секрет у тому, аби не обмежувати себе рамками, постійно навчатися, жити з "свідомістю новачка", бо нові можливості з'являються тільки тоді, коли ми готові по-новому поглянути на звичні речі. 

  • Біографії Бріджит Квінн "Неймовірні. П'ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію" 

Скільки художниць ви знаєте? У цій книзі є розповідь про 15 мисткинь, про більшість з яких ви, швидше за все, не чули. Чудовий екскурс в історію мистецтва. Мені сподобались Марі-Деніз Вільє, Паула Модерзон-Бекер, Ванесса Белл, Еліс Ніл, Лі Краснер, Луїз Буржуа, Ана Мендьєта та Сюзен О'Меллі.
Марина Абрамович "Пройти крізь стіни" 


Автобіографія сербської мисткині, що перетворила все своє життя на мистецтво. Марина Абрамович розповідає про свої перформанси, трансформації, відкриття, Улая, пошуки, ідеї та те, що, взагалі-то, ніяких перешкод не існує, а стіни тільки у нас в голові. 


А яку корисну нон-фікшн книгу останнім часом читали ви? 

Share:

1 коментарі

  1. я восходящую спираль подсмотрела у тебя в инстаграме, спасибо за нее! очень вовремя она случилась, добавила силы к пинку)) некоторые из подборки тоже хочу прочитать. из полезных последних нонфикшнов у меня маское - книги анны быковой про «ленивую маму» (на 5) и «досить істерик» (на 4ку)

    ВідповістиВидалити