Чоловік, який вбив Дон Кіхота: Мрія, яка стала реальністю

Чоловік, який вбив Дон Кіхота / The Man Who Killed Don Quixote, 2018
режисер - Террі Гілліам
у ролях: Джонатан Прайс Адам Драйвер Ольга Куриленко, Жуана Рибейру

Свого "Дон Кіхота" Террі Гілліам намагався показати світу протягом 19 років. З ідеєю цієї стрічки режисер жив з 2000 року і навіть 8 разів брався за її зйомки, але щоразу виникали форсмажори, все згорталося, доводилося шукати нових акторів, змінювати сюжет та мріяти про головний фільм свого життя. 

Власне, про екранізацію роману Мігеля де Сервантеса режисер задумався ще раніше - на початку 90-тих. Він казав, що це буде "проект, який доведе, що саме він є найкращим режисером на планеті". 


Після прем'єри свого "Страху і огиди в Лас-Вегасі" у 1998 році Гілліам заявив, що його наступним фільмом стане "Чоловік, який вбив Дон Кіхота" (новий погляд на класику, її перепрочитання). До 2000 року Террі збирав кошти інвесторів, запросив на головні ролі Джонні Деппа, Жана Рошфора та Ванессу Параді і був готовий сказати "Мотор!". 

У вересні 2000 року в Іспанії почалися зйомки. Втім, з першого дня все пішло шкереберть - спершу постійно заважав шум літаків з бази НАТО, що знаходилася неподалік, а потім було госпіталізовано з тяжкою травмою спини виконавця головної ролі у фільмі - Жана Рошфора. 
Проект було поставлено на паузу. У 2008 році Террі Гілліам сказав, що зйомки починаються знову, але сценарій він кардинально змінить, адже навчився писати краще, ніж раніше. Цього разу роль Дон Кіхота він запропонував Роберту Дювалю. У 2010 році режисер розповів про проблеми з фінансуванням. В 2013 році на Comic-Con Террі знову згадує Дон Кіхота і говорить, що "this has been like a demonic possession I have suffered through all these years. The very nature of Quixote is he’s going against reality, trying to say things aren’t what they are but how he interprets them. In a sense, there is an autobiographical aspect to the whole piece."

"Я намагатимуся зняти його знову." - обіцяє режисер вже на інтерв'ю під час Венеціанського кінофестивалю 2013 року. 

У 2014 році Гілліам обіцяє, що зйомки починаються вже за кілька місяців. Головні ролі мали дістатися Джону Герту і Джеку О'Коннеллу. Потім зйомки перенеслися ще на два роки і врешті у 2017-ому новим Дон Кіхотом став Джонатан Прайс, до команди приєдналися Адам Драйвер Ольга Куриленко, Жуана Рибейру... І магія почалася. 

У цей період Террі Гілліам зняв "Братів Грімм" (2005), "Імаджинаріум доктора Парнаса" (2009), короткометражку "Уся родина" (2011), "Нульову теорему" (2013). Але насправді він готувався до однієї прем'єри і жив одним фільмом - "Чоловіком, який вбив Дон Кіхота". 

The Man Who Killed Don Quixote вперше показали 19 травня 2018 року в якості фільму-закриття Каннського кінофестивалю. Українська прем'єра стрічки відбулася на Одеському кінофестивалі. У прокат фільм вийде у нас в кінці вересня 2018 року. 


Адам Драйвер грає режисера Тобі Грисоні. Ще на початку своєї кар'єри він зняв малобюджетну екранізацію Дон Кіхота. За 10 років Тобі вирішує шукати натхнення у селі, де відбувалися ті зйомки, і зустрічає головного актора цієї своєї стрічки - старого чоловіка, що досі не вийшов з образу Дон Кіхота і всі ці роки справді вважав себе Лицарем Сумного Образу. Старий приймає режисера за Санчо Пансу і їхні пригоди починаються. 
Террі Гілліам спойлерить фінал, тому глядачі весь фільм придивляються до персонажів, вишукуючи вбивцю Дон Кіхота, сподіваючись до кінця, що це розіграш і цей добрий лицар не помре. 

Я давно не бачила настільки наївної і від того прекрасно щирої історії. В ній двадцять перше століття плутається з Іспанією сімнадцятого століття, а реальність постійно прикидається вигадкою (і навпаки). 

На нових Дон Кіхота та Санчо Пансу чекають нові виклики, нові велетні та вітряки, нові прекрасні леді, замки, дороги та подвиги. І справжніми вони стають від того, що ми віримо. 


Особисто для мене головною зіркою стрічки став Адам Драйвер. Щоразу відкриваю його по-новому і захоплююся його талантом. Сам Террі Гілліам в одному з інтерв'ю зізнався, що "Чоловік, який вбив Дон Кіхота" став можливим завдяки Адаму: "...він має такі якості, які я не бачив у жодного актора. У ньому існує тиша і справжність, в ньому не було нічого акторського... Драйвер не схожий на кінозірку, але до кінця цього фільму він розкривається, як один з найбільш романтичних акторів, яких я будь-коли бачив. Він просто трансформується і це відбувається зовсім не назовні, це все відбувається всередині. За цим фантастично спостерігати." Згодна - фантастично. Переконайтеся самі і не пропустіть "Чоловіка, який вбив Дон Кіхота" у кінотеатрах. Повірте, цей фільм варто побачити на великому екрані. 

Share:

0 коментарі